Ahhaa teaduskeskust väisas juulis rekordarv külastajaid

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Praegu saab Ahhaa teaduskeskuses uudistada näitust inimkeha saladustest.
Praegu saab Ahhaa teaduskeskuses uudistada näitust inimkeha saladustest. Foto: Sille Annuk

Teaduskeskus Ahhaa annab teada, et möödunud kuul külastas neid 29 034 inimest. Sellega purustati enam kui paari tuhande inimesega varasem külastajarekord, mis pärines möödunud aasta juulist.

Ahhaa turundus- ja kommunikatsioonijuhi Mathis Bogensi sõnul on suure külastajate arvu taga põnevad ja Eestis esmakordselt avatud näitused, nagu inimkehade läbilõigetest või filmide eriefektidest.

«Kui talvel sai Ahhaa keskuses näha meie endi ehitatud näitust filmide eriefektidest, siis alates maist kuni novembrini saab teaduskeskuses tutvuda rohkem kui 150 läbilõikega päris inimkehadest,» ütles Bogens. Novembri lõpust saavad külastajad näha uut, taliolümpiat tutvustavat näitust.

Nagu ikka, käis teaduskeskuses ka juulis rohkelt välismaalasi, kelle osakaal keskuse külastajate seas oli ligi 39 protsenti. Lõviosa väliskülastajatest moodustasid lätlased 22 protsendiga, venelaste osakaal oli seitse protsenti, soomlastel neli ja teiste rahvuste esindajaid käis Ahhaas kokku veidi üle viie protsendi.

Eelmisel aastal külastas Ahhaa keskust üle 205 000 inimese. Rekordaasta oli 2014, mil külastajate arv oli ligi 218 000.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles