Tartu vutilegend kutsub vanad võitluskaaslased sünnipäeva puhul puuri

Kaspar Koort
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Fotomeenutus eelmise aasta oktoobri lõpust, kui Kristjan Tiirik pidas viimase mängu kodusel Tamme staadionil.
Fotomeenutus eelmise aasta oktoobri lõpust, kui Kristjan Tiirik pidas viimase mängu kodusel Tamme staadionil. Foto: Margus Ansu

Mulluse hooaja järel jalgpallisaapad varna riputanud Tartu JK Tammeka legendaarne mängumees Kristjan Tiirik peab augusti lõpus 35. sünnipäeva. Tähtsa sündmuse puhul kutsub ta oma kunagised meeskonnakaaslased ja endised õpilased 26. augustil Sepa staadionile pidama meeleolukat sünnipäevaturniiri.

«See on selline ümmargusem sünnipäev ning kolmkümmend viis on juba ka kõrgem iga, mõtlesin siis, et miks mitte kutsuda mehed kokku ja tähistada sünnipäeva turniiriga,» rääkis Tiirik, kes tegutseb selle aasta algusest JK Tammeka tegevjuhina.

Turniir toimub Sepa staadionil ning et tempo ikka piisavalt intensiivne oleks ning kõik korraliku koormuse saaksid, paigaldatakse platsile poortidega väljak, nagu mullu suvel, kui staadioni avamisfestivalil võtsid omavahel mõõtu Tammeka ja Eesti koondise legendid. Ühe meeskonna eest on korraga platsil neli väljakumängijat ja väravavaht.

Kristjan Tiiriku sünnipäevaturniiri puhuks seatakse Sepa staadionile üles mullusest avamisfestivalist tuttav puur.
Kristjan Tiiriku sünnipäevaturniiri puhuks seatakse Sepa staadionile üles mullusest avamisfestivalist tuttav puur. Foto: Sille Annuk

Tiirik on kutsunud turniirile kaheksa meeskonda ning määranud ka kaptenid, kes tiimid kokku organiseeriksid. Sünnipäevalaps ise kuulub mõistagi Tammeka 1982.-1983. aastal sündinute meeskonda, kus teiste seas peaks tema võitluskaaslasteks olema näiteks Taivo Kask ja Erki Kade. Samuti on kutse saadetud Tammeka endisele peatreenerile, praegu FC Flora spordidirektorina tegutsevale Norbert Hurdale.

Et Kristjan Tiirik on mängimise kõrvalt treeninud Tammekas aastaid noormängijaid, ootab ta turniirile ka oma õpilasi 1990., 1995. ja 1999. aastal sündinute treeningurühmadest. Tõsi, viimati nimetatus on veel palju tegevmängijad, kellel seisab 27. augustil ees liigamäng, seega pole nende osalemine turniiril lõplikult selge. Küll peaks pallile pihta andma Tiiriku kunagine meeskond JK Luunja ning Tammeka 1985.-1987. aastal sündinute põlvkond, kuhu kuuluvad näiteks Rasmus Tomson ja Siim Roops.

Kuigi Kristjan Tiiriku suhe kohtunikega oli vastuoluline ning täis rohkeid etteheitvaid monolooge ja kätelaiutamist, siis päris ilma mustakuuemeheta sünnipäevaturniiril läbi ei saada. Küll avaldas Tiirik lootust, et nüüd, kus mäng ei käi mõisa peale ja esmatähtis on, et kõigil oleks lõbus – võitja selgitatakse mõistagi välja –, ei peaks ka kohtuniku rolli üle tähtsustama. «Kindlasti leian mõne tuttava, kes on nõus vilistama,» muigas Tiirik.

Pärast eelmise hooaja viimast mängu Pärnu linnameeskonna vastu hoidus Tiirik jalgpalli mängimisest ligi üheksa kuud. Uuesti sörkis mees platsile alles üle-eelmisel nädalavahetusel, kui osales FC TRT77 korraldatud harrastajate turniiril.

«Tase oli harrastajatele kohane ja tempo polnud väga meeletu, nii et sain korraliku koormuse kätte,» märkis Tiirik. «Täitsa positiivne oli, saime ka turniirivõidu, nii et võib platsile naasmise lugeda kordaläinuks.»

Tagasi üles