N, 30.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Suri lõõtsakuningas Aivar Teppo

Raimu Hanson
Suri lõõtsakuningas Aivar Teppo
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Aivar Teppo (6. august 1958 – 25. juuli 2017).
Aivar Teppo (6. august 1958 – 25. juuli 2017). Foto: Kalev Saar

25. juulil suri Vedu külas Tartumaal 58-aastane Eesti lõõtsakuningas Aivar Teppo. Ta oli selle tiitli aastakümneid virtuoosse pillimänguga leiba teenides ning samuti ametlikult, August Teppo nimelisel lõõtsamängijate võistlusel Võrus, endale auga välja mänginud.

Aivar Teppo mängis ka kannelt ning akordionit ja karmoškat, kuid kontsertidel ja pidudel astus ta üles enamasti pillimeistri August Teppo lõõtsade eeskujul valmistatud lõunaeesti ehk Teppo tüüpi lõõtsadel. Need kaks meest olid hõimlased. Rahvamuusik on ka lõõtsakuninga isa Martin Teppo.

Salvestusi Aivar Teppo pillimänguga leidub paarikümnel CD-l, millest peaaegu pooled on tema sooloplaadid. Aastal 2002 ilmunud CD-l «Lõõtsakuningad» on tema kaaslaseks Juhan Uppin.

6. augustil 1958 Elvas sündinud Aivar Teppo lähedaste teatel tabas teda äkksurm ehk teisisõnu – süda jäi seisma. Lõõtsakuninga ärasaatmine toimub 30. juulil kell 13 Tartu krematooriumi suures saalis.

Märksõnad
Tagasi üles