Noored vibusportlased võitsid Horvaatia GP-l võistkondliku hõbeda

Pildil Tartu valla spordiklubi vibusportlased Emily Hõim (vasakul) ja Alexandra Põllumäe. Foto: Erakogu

Noorte GP II etapil Horvaatias 9. - 14. juulini võistlenud Eesti vibusportlaste paremad tulemused tulid võistkonnaalades.

Tartu valla spordikooli teatel tegid võistlustel kaasa ka nende õpilased Alexandra Põllumäe ning Emily Hõim. Kohapeal juhendas neid treener Raul Kivilo. Kvalifikatsiooni põhjal sai sportvibu kadettide seas 20. koha Alexandra Põllumäe. Plokkvibu juunioride arvestuses tuli 15. kohale Emily Hõim.

Sportvibu kadettide segavõistkonnas jõudsid eestlased (Hendrik Õun/Alexandra Põllumäe) 1/8-finaali mängima Belgia (Jarno De Smedt/Lotte Steynen) vastu ja võitsid 6:2. Veerandfinaalis prantslaste (Jacquey Clement/ Kyla Touraine-Helias) vastu tuli aga kindel 0:6 kaotus ja Eesti lõpetas seitsmenda kohaga.

Juunioride plokkvibu naiskond (Emily Hõim/Kristi Ilves/Lisell Jäätma) murdis end poolfinaali, kus alistati Inglismaa (Isabelle Carpenter/Rebecca Lennon/Sarah Moon) tulemusega 219:213. Järgnes kullamatš Itaalia (Erica Benzini/Sara Ret/Aurora Tozzi) vastu, kus eestlannad pidid leppima hõbemedaliga lõppseisul 218:228.

Lisaks võistlustele tunnustas World Archery Europe (WAE) nelja Eesti treenerit, kes valiti 2017 aasta noorte Euroopa GP etappidel parimateks. Teiste seas sai tunnustuse ka Tartu valla sporikooli treener Raul Kivilo.