Tartu kaasab linlasi rattaringluse laenutuspunktide asukohti kaardistama

Rattaringlus toimib väga paljudes Euroopa erinevates linnades. Pildil rendirattad Prantsusmaal Nice´is.

FOTO: Kertu Kula

Tartu linn teeb ettevalmistusi, et 2018. aastal arendada välja ülelinnaline rattaringlus. Selleks ootab linn tartlaste arvamusi, kuhu võiksid tulla rattaringluse laenutuspunktide asukohad, et linlased võtaksid rendirattad kasutusele ka oma igapäevakäikudeks.

Soovitud asukohad saab lisada sptesiaalselt loodud veebikaardile ning vastata saab samuti küsitlusele, mis on abiks rattaringluse planeerimiseks ja linlaste vajadustega arvestamiseks.  

Linnapea Urmas Klaas märkis, et rattaringlust on Tartus üsna pikalt plaanitud, kuid nüüd on asjade käik muutunud reaalseks, sest olemas on konkreetsed rahastusallikad.

«Kuna me soovime, et linlased vahetaksid oma senised liikumisviisid, eriti autosõidud, rendirataste vastu, siis peab see olema hästi läbimõeldud ja kasutajale mugav. Väga oluline on asukohtade valik ja siin me ootame linlasi kaasa mõtlema,» märkis Klaas.

Nutiseadmes võib nii asukohti kaardistada kui ka küsitlusele vastatata mobiiliäpi abil, kus saab mugavalt asukohad kaardile kanda. Küsitluses osalemiseks tuleb Google Playst või App Store’ist alla laadida tasuta mobiilirakendus Survey123 for ArcGIS ning seejärel avada küsitlusvorm.

Asukohtade ettepanekuid ja küsimustiku vastuseid ootab linnavalitsus augusti lõpuni.

Tartu linnal on kavas järgmise kahe aasta jooksul rajada Tartusse rattaringlussüsteem, mis koosneb 600–800 rendirattast ning 60–80 rendipunktist üle linna. Eesmärk on kujundada rattaringlusest ühistranspordisüsteemi osa ja integreerida need teineteist täiendavaks tervikuks.

Tagasi üles