Päevatoimetaja:
Jens Raavik
+372 739 0371

Videos kõlab kolm parimat kellamängulugu: milline neist on parim?

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy

Tartu raekoja kellamängule uute lugude saamiseks korraldatud Eesti esimene kariljoni originaalpalade konkurss on lõppenud. Võitjaid autasustatakse 29. juunil kell 21 Tartu linna päeva galakontserdil raeplatsis, kus nende palad tulevad esitamisele. Kuulata saab neid aga ka juba siinses kolmes videos.

Žürii arutelu tulemusel ja märgusõnade avamisel selgus, et esimese preemia (500 eurot) väärilise teose «Raekoja tants» on kirjutanud Markus Robam, teise preemia (300 eurot) sai «Ballaadi Taevasele Mariale» autor Robert Jürjendal ja kolmanda preemia (200 eurot) «Võtkem Tartu rütmid» autor Tõnis Leemets.

Margus Ansu salvestas need lood Pirogovi platsi trepi juures samal ajal, kui need kõlasid samuti tänavamelus (täpsemini välikohvikus) viibinud žüriile esitamiseks.

Avalda arvamust

Arvamused kolme parima kariljoniloo kohta on oodatud Tartu Postimehe toimetusse aadressil raimu.hanson@postimees.ee. Nii tekib võimalus kõrvutada meie väljaande lugejate arvamust žürii omaga.

Žüriisse kuulusid Vanemuise teatri peadirigent ja muusikajuht Paul Mägi, koorijuht, helilooja, dirigent ja Tartu linna aukodanik Alo Ritsing, Arsise kellade kooli õpetaja ja dirigent Mari Tooming ning Tartu raekoja kellamängu projektijuht, muusikaprodutsent, organist ja kariljonist Merle Kollom.

Kevadel Tartu linnavalitsuse poolt välja kuulutatud kariljoni originaalpalade konkursile laekus 11 nõuetekohaselt vormistatud teost. Lisaks kolmele parimale märkis žürii ära neli pala (Viktoria Grahvi «Improvisatsioon mängutoosis», Robert Jürjendali «Kaanon», Karl Petti «Udus» ja Matis Leima «Vihmane Tartu»), mis võiksid jääda autori soovi korral Tartu raekoja kariljoni aastaprogrammi, kuid vajaksid Merle Kollomi sõnul parema kõlalise tulemuse saavutamiseks muudatuste tegemist.

Tagasi üles