K, 1.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tartu päev täidab linna ooperiga

Tartu päev täidab linna ooperiga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vanemuise tšellokvartett.
Vanemuise tšellokvartett. Foto: Tartu linna päev

Nõnda nagu mullu, korraldatakse ka tänavune Tartu linna päev ooperi- ja klassikalise muusika võtmes. Seekord sümbioositakse ooperit koos näitlejatega.

29. juunil on Tartus omamoodi ooperi- ja klassikalise muusika minifestival, mis on sillaks nende žanrite ja interpreetide vahel, kes tavaliselt ei kohtu. Koos annavad kontserte Peeter Oja ja Vanemuise tšellokvartett, Ivo Uukkivi ja Kristjan Randalu, väike hiiglane Oliver Kõvask ja sopran Maria Listra.

Lisaks tugevdavad žanritevahelist koostööd ühise kontserdiga kolleegid Vanemuise teatrist: koos astuvad üles näitleja Priit Strandberg, sopran Pirjo Jonas, tenor Rasmus Kull, bariton Simo Breede ja teised.

Ooperit klassikalisel kujul, aga harjumatus kohas saab nautida remondi algust ootavas Tartu turuhoones, kus annavad koos kooridega kontserdi kuus Vanemuise teatri ooperisolisti. Sopranite Karmen Puisi ja Merle Jalaka, metsosopran Valentina Kremeni, tenor Rasmus Kulli, bariton Jaan Willem Sibula ning bass Märt Jakobsoni esituses kõlavad keskpäevasel kontserdil eestikeelsed ooperi- ja operetimeloodiad. Turuooperi koori moodustavad 29. juunil Tartu meeskoori Akadeemiline Emajõgi ja naiskoor Emajõe Laulikud lauljad.

Kontsertideks ja ülesastumisteks saabuvad Tartusse külla veel näitleja Pääru Oja koos Indrek Kruusimaaga ning Arne Mikk rahvusooperist Estonia. Mikk räägib kell 16 Sisevete Saatkonnast väljuval ooperilodjal ooperižanri helgest tulevikust. Kell 23 alustab sõitu aga teatrilodi, mille kapten Merle Jääger on lubanud parmupilli mängida ning loomulikult teatri- ja Tartu juttu ajada.

Tartu linna päev kulmineerub õhtuse galakontserdiga Raekoja platsil, kus astuvad sama orkestri saatel üles nii külalised kui ka Tartu oma ooperisolistid ja interpreedid.

Teist aastat järjest on linna päeva kunstiline juht Vanemuise teatri ooperisolist Reigo Tamm, päeva korraldab Tiigi seltsimaja.

Kogu linna päeva programmi ja esinejatega saab tutvuda veebilehel tartulinnapaev.ee

Märksõnad
Tagasi üles