Galerii: tehasehoovis tervitab linlasi nüüdsest taskupark

Kui veel eelmisel suvel oli Riia ja Kastani tänava nurgal Aparaaditehase sisehoovis vähe rohelust, tolmune ja pinnas ebatasane, siis sügisest hakkas see samm-sammult aina rohkem ilmet võtma, kasvõi näiteks Itaalia tänavakunstniku AweRi suure maalingu lisandumisega hoone seinale. Tehase hoovi värskendada oli Aparaaditehase perel mõttes juba mõnda aega ning nii esitatigi taskupargi idee kaasavasse eelarvesse, kus pälviti linlaste suur toetus. 

Nüüd saavad tartlased tehasehoovi vaatama minna, millele eelmisel sügisel toetus anti, sest kaasava eelarvega 75 000 euro suuruse toetuse saanud taskupark on ametlikult avatud ja ootab kõiki linlasi seal mõnusalt aega veetma.

Linlasi tervitavad hoovis rohkelt istumiskohti, tehislikud lombid, kasvuhoone, peenrad ja puud. Rohelust tuleb tehasehoovi kogu aeg juurde. Nii näiteks oli tänase avamisürituse üks osa puude istutamine ja suureks kasvamist ootavad õunapuu, pihkalas, sarapuu ja sirel.

Tulemus on Aparaaditehase tegevjuhi Erki Pruuli kinnitusel see, millest sügisel unistati, kuid nokitsemist hoovis veel siiski jagub. «See on nagu Aparaaditehas üldiselt: ega ta päris valmis ei saa kunagi ja kogu aeg midagi toimub,» lausus Pruul. Ta lisas, et kõige suuremad ja ajakulukamad tööd olid seotud sajuveeäravoolu rajamise ja pinnase katmisega.

Taskupark sai kaasava eelarvega linnalt 75 000 eurot toetust, kuid Aparaaditehasel tuli vähemalt sama palju endal juurde panna. Sellega arvestati algusest peale.

Tagasi üles