Haridus- ja teadusministeeriumi üld- ja kutsehariduse asekantsler Mart Laidmets märkis, et taotlus küll esitati rahandusministeeriumisse, kuid viimane ei esitanud kummagi kooli puhul seda edasi valitsusele ning toetust ei saanud viimaks kumbki.
Rahandusministeeriumi avalike suhete osakonna konsultant Ott Heinapuu omakorda aga rääkis, et rahandusministeeriumil tekkisid lisaküsimused tehtud tööde ja kulude põhjendatuse kohta, mille peale haridusministeerium pidas õigeks võtta raha eraldamise taotlus tagasi ning menetlus lõpetati.
Kuna õpipesasid Härma kool ei saanud ja uue maja lootust lähima kümne aasta jooksul pole, on kool saatnud linnavalitsusele palve, milles soovib uuest õppeaastast kuni kaheksat klassiruumi, et tunnid viia välja muu hulgas õpetajate ruumidest ja raamatukogust. Ruumid oleks mõeldud just rahvusvahelise õppekava õpilastele.
Teise vahetusse
Tartu linnavalitsuse haridusosakonna juhataja Riho Raave on olukorrast teadlik ja püüab koostöös linnavarade osakonnaga linnale kuuluvad vabad ruumid üle vaadata, et olukorrale lahendus leida.
Seda, kas lahendus sügiseks leitakse, ei saa veel kindlalt öelda. Kui Eesti Rahva Muuseum kolis Kuperjanovi tänava näitusemajast välja, avaldas MHG soovi, et saaks majas ruumid koolile õppetööks. Et aga praegu on nendele ruumidele mitu tahtjat, langeb see variant Raave sõnul ilmselt ära.
Haridusosakonna juhataja peab targaks kaaluda muid lahendusi. Näiteks on MHG linnas üks väheseid õppeasutusi, kus osa klasse käib koolis teises vahetuses. «Teise vahetuse suurendamine on alternatiiv, et õpilased ära mahuksid,» arvas Raave.