Erivajadustega inimesed esinevad kaks päeva Vanemuise kontserdimajas

Puuetega inimesed kogu Eestist peavad täna ja homme Vanemuise kontserdisaalis kultuurifestivali.

FOTO: Margus Ansu

Täna ja homme astuvad Vanemuise kontserdimajas üles erivajadustega muusikud, tantsijad ja näitlejad, kes peavad Tartus puuetega inimeste 22. kultuurifestivali.

Festivali korraldava Eesti puuetega inimeste koja juhatuse liikme ja Tartu puuetega inimeste koja tegevjuhi Senta-Ellinor Michelsoni sõnul on tegemist erivajadustega inimestele väga tähtsa ja muljetavaldava ajalooga sündmusega.

«Puuetega inimesed naudivad esinemist suurel laval ja eneseteostust kultuuri kaudu, kuid praegu napib neil väljundeid oma loomingut tutvustada,» ütles Senta-Ellinor Michelson. «Nii täidab kultuurifestival juba üle kahekümne aasta puuetega inimeste kultuuri edendaja rolli.»

Sel aastal astub Vanemuise kontserdisaalis lavale 32 kollektiivi ja üksikesinejat, kes sõidavad Tartusse kohale pea igast Eesti paigast. On lauljaid, tantsijaid, instrumentaliste ja näitetruppe ning ka tänavu rõõmustavad publikut mitmed uued esinejad.

Kuigi puuetega inimeste kultuurifestivali kiputakse suhtuma teatava eelarvamusega, justkui ei oleks tegemist päris kultuuriga, pole see Senta-Ellinor Michelsoni sõnul sugugi nii.

«Ei tasu eeldada, et kuna esinejad on puuetega inimesed, on nende etteasted nõrgemad,» märkis ta. «On truppe ja soliste, kes valmistusid festivaliks terve aasta, neid toetavad ja neile on abiks suurepärased juhendajad. Publikuni jõuavad heal tasemel nauditavad esitlused.»

Puuetega inimeste 22. kultuurifestivali korraldavad 2. ja 3. juunil Eesti puuetega inimeste koda ja selle liige Tartu puuetega inimeste koda. Täna kestavad esinemised Vanemuise kontserdisaalis õhtupoolikul kella poole viieni.

Homme on kõik huvilised Vanemuise kontserdimajja erivajadustega inimeste kultuurifestivalile kaasa elama oodatud kell 10–16. Sissepääs on tasuta, pealtvaatajad saavad valida oma lemmiku.

Festivali rahastab Eesti puuetega inimeste fondi kaudu hasartmängumaksunõukogu ja toetab Tartu linnavalitsus.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles