Tudengid plaanivad koostöös koolidega plastikut nutikalt taaskasutada

Eesti maaülikooli tudengid, tehnikaüliõpilaste seltsi liikmed Margo Mets (vasakult), Sander Kallissaar, Jagnar Roosimägi, Maksim Rjurikov ja Marten Noorem soovivad projektiga PlastiT viia Tartumaa üldhariduskoolidesse prügikastid, mille sisse kogutud plasti saab üheskoos õpilastega töötubades ümber töötada.

FOTO: Margus Ansu

Tavaliselt jõuab plastpudel taarapunkti või prügikasti, ent Eesti maaülikooli tudengid, tehnikaüliõpilaste seltsi liikmed on välja mõelnud viisi, kuidas pudeleid ja pakendit nutikalt taaskasutada ja toota koolidele õppetööks 3D-printeri niiti.

Tellijale Tellijale

«Kui plast muidu lihtsalt vedeleks, siis meie saame selle ära kasutada. Pealegi ei pea koolid ostma kallist filamenti,» tutvustas PlastiTi ideed üks eestvedajatest Marten Noorem.

Praegu on EMÜ tehnikainstituudi fuajees puust prügikast, kuhu saavad kõik plastpudeleid visata, edaspidi on aga plaanis sellised kastid viia ka teistesse koolidesse. Kui kastid saavad pudeleid ja plastikut täis, toovad õpilased need maaülikooli, et osaleda seal tehnikatöötubades. 

Tagasi üles