Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Käopesas kasvaval Miśal on viiendik kiiktooli rahast käes

1
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
  • Sünnitraumaga väike poiss ootab annetajailt tuge
Väike Miśa treenib iga päev ja ootab oma kiiktooli. | FOTO: Kristjan Teedema

Tartu Postimehes ilmunud lugu «Laps saaks parema elu, kui võiks kiikuda» räägib asenduskodus elavast Mišast, kel on sünnitrauma tõttu ajukahjustus ning kes vajab erilist tooli, milles viibimine pakuks talle ajaviidet, oleks rahustav ning tooks naeratuse näole.

Kaheaastane Miša ei oska käia ega saa iseseisvalt istuda, tal esineb valusaid lihaskrampe ning ta ei suuda oma liigutusi kontrollida. Beebikiik, kus ta algul olla sai, on ammu väikseks jäänud.

Kiikuv tool./ Internet

Väikelapsele mõeldud rihmadega tool, mida saab kinnitada nii ratastele kui ka kiige jalastele, on kallis, makstes 3550 eurot ning riik ei ole selle abivahendi rahastamisest huvitatud.

Käopesa juhataja Sirli Peterson ei taha aga loobuda Miśale parema elu pakkumisest ning usub, et heade inimeste annetustest võiks see raha kokku saada.

Tundub, et tal on õigus, sest juba eile, päeval, mil Miśa lugu ilmus ajalehes, oli ta kiiktooli ostuks kogunenud Käopesa kontole 753 eurot.

«Meile on tulnud väga palju positiivset vastukaja ja inimlikku toetust,» ütles Peterson. «Nii saame mõelda, et on ometi midagi ilusat neis lastekodulaste lugudes.»

Miša heaks

Heateo raha saab üle kanda SA Tartu Perekodu Käopesa SEB panga arvelduskontole EE751010220225344227.

Miša eriliseks kiiktooliks on vaja 3550 eurot, 753 juba olemas.

Tagasi üles