Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Nõo lihatööstus tegi endale Baltimaades ainulaadse juubelikingi

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Nõo lihatööstuses eile avatud tootmishoones töötab uue lihalõikusliini taga korraga 14 inimest. | FOTO: Sille Annuk

Ehitamine jätkub, kinnitas ASi Nõo Lihatööstus juht Toomas Kruustük kolm aastat tagasi, kui ettevõttel valmis 2000-ruutmeetrine juurdeehitis. Nii ka läks, sest eile avas firma pidulikult uue, 1500-ruutmeetrise tootmishoone, kus asuvad lihalõikustsehh ja laod.

Tosin meest ja kaks naist on uues lihalõikustsehhis liini taga töötanud juba nädalapäevad. «Siin liinil teeb väga palju tööd ära arvuti,» ütles Toomas Kruustük. Alustades liha kaalumisest enne ja pärast tükeldamist ning lõpetades sellega, et arvuti sõidutab liinil vabaks jäänud töötajale uue kindla suure lihatüki ette ning juhib selle siis pikka liini pidi sordi järgi oma kohta: näiteks sisefilee ühte, tagakintsutükid teise ja ribi kolmandasse kärusse.

Kuni 30 tonni vahetuses

«Sellist lihalõikusliini Baltimaades veel pole, meile on see toodangu kvaliteedis ja töö kiiruses suur hüpe edasi,» rääkis Toomas Kruustük. «Tänu uuele liinile saame kasutada jahutatud, mitte külmutatud liha. Lisaks on meil pidevalt ülevaade, kui palju liha tunnis, päevas või nädalas lõikame. Selline täpne arvestus lubab tööd paremini kavandada.»

Nõo lihatööstuse müügidirektor Simmo Kruustük lisas, et viimastel aastatel on nõudlus sea- ja veiseliha järele märgatavalt suurenenud ning sellepärast soovib ettevõte suurendada oma klientide hulka nii kodu- kui ka välismaal. «Toodetele lisaväärtust andes saame seda teha,» märkis ta. «Samuti võimaldab uus lihalõikusliin lõigata kliendile just selliseid lihatükke, nagu ta vajab.»

Vana liini taga tükeldasid 14 lihalõikajat seitsme ja poole tunnises vahetuses ligi 10 tonni liha, nüüd on aga sama ajaga võimalik tükeldada kuni 30 tonni liha.

«Töötajatel on selle liini taga palju parem,» märkis Toomas Kruustük. «Nad saavad ise reguleerida põranda kõrgust, keegi ei seisa betoonil, jalad ei külmeta enam. Juba teisel päeval ütlesid inimesed, et ei taha enam vanale liinile mõeldagi.»

Vana liini taga tükeldasid 14 lihalõikajat vahetuses ligi 10 tonni liha, nüüd on aga sama ajaga võimalik tükeldada kuni 30 tonni liha.

Lisaks lihalõikustsehhile on uues tootmishoones avarad tooraine vastuvõtu ruumid ning kolmekorruseline ladu, seal sõidutab riiulite vahel kaupa tõstuk. On ka rümbaladu, kust tooraine liigub esimesse suuremasse lõikusse. Sealt läheb neljaks lõigatud rümp lihalõikustsehhi ees olevasse lattu, kus valitseb saksa kord: tagakintsudel on oma kindel koht, esimestel oma, rääkimata ribilihast ja sellest, et iga tükk on märgistatud. «Teame alati täpselt, kust liha on pärit, millal loom on tapetud ja millal meile jõudnud,» selgitas Toomas Kruustük.

Uued seadmed on Islandi ettevõttest, Baltimaades pole selliseid varem ostetud. Seadmete häälestamiseks ja töötajate koolitamiseks kulus pool aastat, see töö käis Islandi asjatundjate käe all.

Projekt O2 OÜ projekteeritud ja Ehitustrust ASi ehitatud uues tootmishoones on lihalõikustsehhi ja ladude all ligi 1100 ruutmeetrit, lisaks on seal 400-ruutmeerine vastne taaramaja. Hoone rajamiseks ja seadmete soetuseks kulus üle viie miljoni euro. Tegevusaja suurima väljamineku tootmise laiendamisse tegi lihatööstus oma raha, laenu ja Pria toetusega.

Laiendamine jätkub

Eelmine, 2000-ruutmeetrine juurdeehitis valmis Nõo lihatööstusel 2014. aasta mais. Selles hoones on marineerimistsehh, toodangu väljastamise ruum, 500-ruutmeetrine külmhoone ning kontor. Toona kulus laienduseks 2,5 miljonit eurot.

Peale ligi 450 erineva toote valmistamise jätkab täna 25. aastapäeva tähistav Nõo lihatööstus edaspidigi laienemist: kuni 2020. aastani on kavandatud veel 15 miljoni euro eest uute tootmishoonete ehitust ja seadmete soetamist.

Tagasi üles