Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Millal kulunud sebrad värske värvi saavad?

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Tähe ja Sõbra tänava ristmikule võitlesid kohalikud elanikud ülekäigurajad välja paari aasta eest. Nüüd on sebrade märgistus nii kulunud, et kohati võib vaid aimata, et seal on olnud valged triibud. Suurt kulumist näeb reguleerimata ülekäikudel mujalgi linnas. | FOTO: Sille Annuk

Tavapäraselt on Tartus ülekäiguradade teekattemärgistust värskendatud sügisel enne kooliaasta algust. Ometi on juba praegu üle linna paljudel ülekäiguradadel värv suuresti maha kulunud. Kas linnavalitsus plaanib ka kevadist värvimist?

Vastab Martin Nelis Tartu linnavalitsuse liikluskorraldusteenistuse juhataja

Värvimistööd on meil kavas suvel. Lepingu järgi on need jaotatud kolme rühma: juuni, juuli ja august. Oleneb, kuidas töövõtja jõuab. Alustame pikijoontega ja suurematest magistraalidest. Siis on juba käsimärgistus.

Kui töövõtja jõuab, siis jõuavad need ülekäigurajad ka varem värskendust saada. Aga see ei ole kindlasti reegel, et me peame neid enne koolialgust tegema. Niimoodi on lihtsalt see tööfront alati kujunenud.

Kuid kui on ikkagi selliseid kohti, kus värvi sama hästi kui ei olegi alles jäänud, kas siis saaks neid töid ka varem ette võtta või peakski seda tegema?

Kui vaja, annab seda ikka korraldada. Kui on tõesti kohti, kus on vaja kohe sekkuda, siis on see võimalik. Ei ole kindlaid reegleid selleks.

Mille järgi ülekäiguraja märgistuse kulumist hinnatakse, et otsustada, kas kulumine on juba liiga suur ja rada vajaks värskendust?

Eks me hindame seda ikka visuaalselt. Kui see on kulunud, siis see on kulunud. Pooltel juhtudel ei peagi kogu ülekäigurada taastama, vaid piisab sõidujälgedest, kus on värv kõige rohkem kulunud. Üldjuhul need ei ole päris tühjaks sõidetud. Kus on, seal loomulikult tuleb kõik taastada. Suvel peab kõik valmis saama, aga millal seda teha, otseselt määratletud pole.

Kas seda kulumist jälgivad linnaametnikud või peab tööde tegija ise märgistusel silma peal hoidma?

Linnavalitsuse ametnikud ikka annavad need tööd kätte. Tänavate kaupa neid taastatakse ja töövõtja hindab, kas taastada tuleb kogu ulatuses või piisab osa detailide taastamisest.

Tagasi üles