Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Tartu meelitab presidendi vastuvõttu

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Tänavu tantsisid presidendi vastuvõtu külalised 24. veebruaril Estonia kontserdisaalis. | FOTO: Sander Ilvest

Tartu linn tegi möödunud nädalal presidendi kantseleile ettepaneku, et Eesti Vabariigi 100. aastapäeva presidendi vastuvõtt ja kontsert 24. veebruaril 2018. aastal toimuks Tartus.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on Tartu mänginud väga olulist rolli nii Eesti rahvusliku liikumise keskusena kui ka vaba Eesti riigi loomisel ja iseseisvuse kindlustamisel. Seetõttu oleks juubelivastuvõttu pidada Tartus igati sobilik.

Presidendi kantseleile saadetud kirjas soovitas Klaas kaaluda nii kontserdi kui ka presidendi vastuvõtu korraldamisel Vanemuise teatrit ja kontserdimaja ning ka Eesti Rahva Muuseumi uut peahoonet Raadil.

«Kõik need kohad on tänagi eestluse olulised keskused,» sõnas Klaas. Ta kinnitas Tartu linna soovi ja valmisolekut teha koostööd presidendi kantseleiga.

Hotellikohti jagub

Veel paar nädalat tagasi oleks Tartus toimuva vastuvõtu suurimaks takistuseks olnud hotellikohtade vähesus, kuna samale ajale on planeeritud ka rahvusvaheline iluvõimlemisvõistlus Miss Valentine 2018.

Nüüdseks on võimlemispeo korraldajad aga nihutanud ürituse nädala jagu varasemale ajale ning seega oleks 24. veebruaril Tartus piisavalt hotellikohti juubelikülalistele.

Ühtlasi kinnitas linnapea oma kirjas, et Tartu on valmis kaasa mõtlema ja tegutsema selle nimel, et presidendi külalised tunneksid end Tartus mugavalt.

Nüüdseks on võimlemispeo korraldajad nihutanud ürituse nädala jagu varasemale ajale.

Presidendi kantselei direktor Tiit Riisalo ütles Tartu Postimehele, et otsus, millises linnas järgmisel aastal vastuvõtt korraldatakse, tehakse tõenäoliselt enne suve.

«Ega sellist vastuvõtu korraldamise korda meil ju kusagil ei ole, et mis ajaks peab olema valitud, aga ma arvan, et me tahame selle otsuse enne suurt suve ära teha,» sõnas Riisalo. «Siis saab ettevalmistustega alata. Praegu analüüsime võimalike variantide plusse ja miinuseid.»

Riisalo sõnul on Tartu linn praegu siiski ainuke, kes on vastava ettepaneku kantseleile teinud. «Kindlasti oleks Tartu selleks sobilik koht, sest ega neid paiku Eestis eriti palju ole, kus on võimalused suurema hulga külaliste vastuvõtuks. Selles mõttes Tartu kvalifitseerub kindlasti,» lausus ta.

Kõik sobivad

Selle üle, kas juubelivastuvõtt võiks ka sümboolselt sobida eelkõige Tartusse, mitte Pärnu ega Tallinna, ei soovinud presidendi kantselei direktor spekuleerida.

«Eesti on ju nii väike ja meile kõigile on teada need ajaloolised sidemed, mis nendel paikadel Eesti iseseisvumisega on. Nad kõik sobivad hästi. Me üritame teha sellise otsuse, et sellest üritusest saaks osa võimalikult palju inimesi,» rääkis Riisalo.

President Toomas Hendrik Ilves tegi 2007. aastal ajalugu, kui korraldas traditsioonilise aastapäeva vastuvõtu esimest korda väljaspool pealinna – Tartus. Ka 2010 ja 2012 olid peosündmused Vanemuise teatris ja kontserdimajas. Veel on peolinnadeks olnud Pärnu ja Jõhvi. Viimased kaks aastat on pidulikku üritust korraldatud taas Tallinnas Estonia teatris.

Eesti Rahva Muuseumi uus peahoone mahutab umbes 2300 inimest,  Vanemuise teater ja kontserdimaja tuhande ringis. Estonia kontserdisaali oli tänavu veebruaris kutsutud 900 külalist.

Tagasi üles