Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Kool seadis end endisse hotelli sisse

Lisatud galerii

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Nädalavahetusel oli endise Tartu vanima hotelli hoone ümber Vallikraavi tänaval suur sagimine ja kolimine. 1943. aastal ehitatud hotell sulges uksed pea poolteist aastat tagasi ning sellest nädalast asub majas tegutsema Tartu rahvusvaheline kool.

Esialgu lootis kool end uude majja sisse seada talve jooksul, kuid nii ei läinud. Umbes kuu tagasi saabus viimaks juhtkonnale rõõmusõnum, et mai keskpaigas saab alustada tööd uues ja avaras koolimajas, kus ei pea enam vaevlema ruumikitsikuses. Nii saavad õpilased, kes lõpetavad sellel kevadel 9. klassi, samuti tunda värske värvi lõhna ja nautida uue maja avarust.

Veski tänaval oli koolil ka­­sutada umbes kolmsada ruutmeetrit, uues majas on aga kolm korda rohkem ruumi. Tuleks veel täpsustada, et ehitusloa saamisega muutus senine aadress Vallikraavi 23 aadressiks Juhan Liivi 2D.

Omal jõul

Laupäeva hommikul kogunesid koolipere ja lastevanemad senise koolihoone juurde Veski tänaval. Selleks ajaks olid kõik asjad kokku pakitud. Üheskoos peeti natuke plaani ning võeti ette teekond Vallikraavi tänavale. Kolimisfirmat vaja ei läinud, kogu töö tehti omal jõul.

Rahvusvahelise kooli direktori Kristi Aria sõnul tuli uude hoonesse kolimisega küll natukene kauem oodata, kuid see oli kindlasti seda väärt ja ta on tulemusega väga rahul, sest ümberehitustööd on põhjalikult tehtud. Uut sisustust esialgu koolimajja ei tellitud, vaid koliti need asjad, mis olid vanas majas. «Tahaks näha, mis see maja meile veel ütleb ja mida meil vaja on,» selgitas direktor.

Lisaks uuele ja avarale koolihoonele teeb direktorile heameelt, et kool ja lasteaed saavad jälle üle pika aja ühes majas koos olla.

Õppetööga tuleb oodata

Kristi Aria rääkis, et kuna selle nädala alguses lõpeb neil Veski tänava hoones leping, püüti nädalavahetusega ära kolida. See, et koolipere sai endale viimaks päris koolimaja, millest unistati pikalt, ei tähenda, et täna alustatakse kohe seal õppetööd. Tuleb oodata teisipäeva, kui hoone saab kasutusloa. Direktor probleemi selles ei näe, sest täna on spordipäev, teisipäeval aga minnakse ühisele väljasõidule.

Veski tänaval oli kooli kasutuses umbes kolmsada ruutmeetrit, uues majas on aga kolm korda rohkem ruumi.

Aria loodab, et õppetööd saab alustada nädala teises pooles. Seni, kuni asjad ei ole konkreetselt paigas, ollakse paindlikud ja leitakse teisi lahendusi.

«Meil on väga loomingulised inimesed koolis ning kui on vaja, siis tulevad lapsed kasvõi õpetajate poole koju köögilaua ümber õppima,» ütles Aria. Ta lisas, et õppetöö kindlasti toimub, kuid natukene teises vormis.

Endine hotellihoone kuulub ettevõttele Toompark, mis andis selle esialgu rendile. OÜ Toompark juhatuse liige Lauri Räbin arvas, et inimene, kes on kunagises hotellis Park käinud, tunneb ära söögisaali ja keldrikorruse, kuid muidu on kõik uus ja ülemisel korrusel pole vanast hotellist enam jälgegi.

Keerukas ehitus

Räbini sõnul viibis koolihoone valmimine seetõttu, et ehitusloa saamine võttis oodatust rohkem aega. Takistuseks oli seegi, et tuli teha palju ehitustöid, mis esialgu kavas ei olnud, nagu näiteks kehvas seisus vaheseinte lammutamine.

Algul oli plaan hotellihoone lihtsate vahendite abil koolimajaks ümber ehitada.

Kuigi rahvasvaheline kool teadis pea aasta tagasi, et Veski tänavalt ära kolitakse, ning nii õpetajad, lapsed kui ka vanemad on väga elevil, pole Kristi Aria kinnitusel äraminek veel temale ega kooliperele päriselt kohale jõudnud.

Seepärast jäetaksegi sel nädalal koos lastega vanas koolimajas hüvasti. «Osa lapsi on Veski tänaval viis-kuus aastat õppinud. Tuleb sellele majale ka head aega öelda,» lausus ta.

Tartu rahvusvaheline kool

  • Tegutseb 2001. aastat.
  • Õppetöö käib inglise keeles.
  • Koolis käib ligi 40 õpilast Eestist USAni.
  • Eelmise nädala lõpuni tegutses kool Veski 1, uus aadress on Juhan Liivi 2D.
Tagasi üles