Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Uude minispaasse pääseb vaid mai lõpuni

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Jõgeva vallavalitsuse töötajad ja volikogu liikmed said minispaa võimalused juba eile õhtul järele proovida. | FOTO: Eili Arula

Kuremaa ujula minispaa pidi esialgu valmima juba mullu detsembris, kuid uue ehitaja ja projektimuudatuste tõttu nihkus avamine mai keskele.

Täna on esimest päeva Kuremaa ujulas avatud minispaa, mis laiub 174 ruutmeetril. Sinna mahub vastuvoolu ujumise ala ning kahe kose ja massaažidüüsidega bassein. Veel on seal väikelastebassein, kus vee sügavus ligi pool meetrit, ning väikese purskkaevuga beebibassein, mis on vaid paarkümmend sentimeetrit sügav. Ka on minispaas aroomi-, auru- ja soolasaun.

Kohalikud on spaa valmimist oodanud ligi pool aastat. Ujula administraator Irina Zaitseva kinnitas, et viimastel nädalatel on iga päev temalt küsitud, millal suure basseini kõrval asuv minispaa lõpuks valmis saab.

«Lootsime ka ise, et spaa saab ikka varem valmis. Juba mitu kuud oleme klientidele vastanud, et paari nädala pärast avame, kuid siis on ikkagi avamine edasi lükkunud. Samas seni pole ükski klient meiega pahandanud,» märkis ta.

Kuremaa ujula juhataja Raivo Tralla hinnangul mahub minispaasse korraga kolmkümmend inimest.

Kuremaa ujula omanik on Jõgeva vallavalitsus. Kui minispaa ehitus mullu kevadel vallavalitsuses päevakorda kerkis, lootsid vallavalitsuse liikmed, et spaa valmib juba uue hooaja alguseks ehk oktoobris.

Samas pärast ehitushanke läbiviimist sai selgeks, et reaalsem spaa valmimise tähtaeg on 2016. aasta jõulude ajal. Paraku otsustas hanke võitud ettevõte vallaga ehituslepingu sõlmimisest loobuda ning otsida tuli uus ehitaja.

«Uue ehitaja leidmisele kulus umbes kuu aega ning siis selgus, et ka projektis tuli mõned muudatused teha,» selgitas Jõgeva vallavanem Enn Kurg spaa valmimistähtaja edasi lükkumise põhjuseid.

Tavaliselt lastakse mai alguses Kuremaa ujula basseinid tühjaks, kuid sel aastal on ujula avatud kuni mai lõpuni. Ikka selleks, et rahvas saaks kaua oodatud spaamõnud ära proovida.

Jõgeva vallavolikogu liige Väino Ling proovis eile minispaa avamisel, mis tunne on ülikonnaga aurusaunas istuda. / Eili Arula

Kuremaa ujula juhataja Raivo Tralla hinnangul mahub minispaasse korraga kolmkümmend inimest.  Et huvi uue spaa vastu on suur, kuid sealne ruum piiratud, ei müüda esialgu üle kolmekümne pileti korraga. «Meil pole mõtet enam pileteid juurde müüa, kui on näha, et rahvas sinna lahedalt ära ei mahu,» märkis ta.

Ujula läheb mai lõpus suvepuhkusele, see tähendab, et minispaad on soovijail võimalik proovida vaid paari nädala jooksul. «Kahjuks pole võimalik ujulat erandkorras kauem lahti hoida, sest juba juuni alguses läheb lahti ujula lae- ja ventilatsiooniremont, mille tarvis me ka EASist toetust saime,» märkis vallavanem Enn Kurg.

Samas soovib ujula juhataja, et kliendid, kes järgmise paari nädala jooksul minispaad proovivad, annaks lahkudes oma muljetest administraatorile teada. «Külastaja arvamus on väga tähtis, olgu see siis kompliment või kriitika,» sõnas Raivo Tralla.

Jõgeva vallavalitsuses on juba paika pandud, et sügisel tehakse ujula tavapärasest varem lahti. Harilikult algab Kuremaal ujulahooaeg oktoobris, kuid tänavu on plaan ujula pärast suvepuhkust avada juba septembris.

Kuremaa ujula minispaa

  • Pindala 174 ruutmeetrit
  • Bassein kahe kose ja massaažidüüsidega
  • Väikelaste bassein (vee sügavus u 50 cm)
  • Beebibassein (vee sügavus u 20 cm)
  • Auru-, soola- ja aroomi­saun
  • Tellija Jõgeva vallavalitsus, ehitaja OÜ Ferd­master
  • Ehitusaeg 2016. aasta juulist 2017. aasta maini
  • Projekti maksumus 22 355 eurot, ehituse maksumus 515 619 eurot
Tagasi üles