Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Tartu teeb Variku kooli päevinäinud võimla maatasa

Ei aita muu kui lammutus

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Ehkki Variku kooli neljandas klassis õppiv Heidi-Ly Loid harjutas eile pealelõunal kooli võimlas palli korvi viskamist, passib see saal oma mõõtudelt vaid võrkpalli mängimiseks. Koolil on lootus kahe aasta pärast saada oma aja ära elanud võimla asemele kahe korvpalliplatsiga uus spordihoone. | FOTO: Sille Annuk

Tartu põhikoolihoonetest ühes kehvimas seisus olev Variku kool on viimased aastad oodanud, mil jõuab järg nendeni ning linn ehitab euroraha toel koolimaja täielikult ümber. Et aga sealne pisike võimla on ajast ja arust, peab linnavalitsus selle remontimise asemel mõistlikumaks ehitada täiesti uus spordihoone.

Praegune 269 ruutmeetri suurune võimla mahutab küll täismõõdus võrkpalliväljaku, ent nõuetele vastava suurusega korvpalliplatsina seda kasutada ei saa. Praegugi on koolil keeruline seal kõigi klasside kehalise kasvatuse tunde pidada, ent kui arvestada üleüldist laste arvu kasvu, läheb seal sportimine veelgi raskemaks.

«Meie häda on selles, et võimla on kogu aeg nii üle koormatud, et meil ei ole siin spordi tegemiseks ruumi,» tõdes Variku kooli direktor Peeter Kikas.

Vähe rentnikke

Kui teised linna koolimajad saavad õhtuti oma võimlaid treeninguteks välja üürida, siis Variku kooli võimla rentimisest on huvitatud vaid vähesed treenerid ja spordiklubid, kuna see on lihtsalt liiga väike.

Ruum on ka üsna halvas seisus. Direktor näeb ainsa hea asjana seda, et mõni aasta tagasi viis tuul võimlalt katuse ning kindlustuse abiga pandi selle asemele uus. Nii ei pea nüüd enam vähemalt vihmase ilmaga veeämbreid lekkiva lae alla sättima.

Tartu linnavalitsuse linnavarade osakonna juhataja Kunnar Jürgensoni sõnul on linnavalitsuses arutatud, kui mõistlik oleks uue spordihoone ehitamine. «Saalid, mis on kooli vahetus läheduses, leiavad piisavalt kasutust,» on ta lootusrikas.

Ta tõi näite, et kui linnale kuuluvad eraldiseisvad spordihooned seisavad sageli hommikuti tühjana, siis kooli läheduses on need päeva esimeses pooles õpilaste päralt, õhtuti treeningutega täidetud.

Suuresti linna raha

Praegu on linn ootel, et sel suvel-sügisel avaneks uus taotluste esitamise voor eurotoetustele koolivõrgu korrastamise meetmes. Linnal on sealt võimalik Variku kooli remondiks taotleda kuni 3,2 miljonit eurot, ent sellest jääb kogu maja ümberehituseks väheks ning liiati ei kuulu spordisaalide ehitus abikõlbliku kulu alla.

Variku kooli võimla rentimisest on huvitatud vaid vähesed treenerid ja spordiklubid, kuna see on lihtsalt liiga väike.

See tähendab, et kokku oma 8,8 miljonit eurot maksva koolimaja ümberehituseks ja uue võimla rajamiseks peab linn leidma oma eelarvest vähemalt 5,6 miljonit eurot. Linna arvutuste järgi kulub sellest uue võimla ehituseks umbes 1,9 miljonit eurot. Ent Jürgenson tunnistas, et valmis tuleb olla ka võimaluseks, et linn euroraha ei saa ja peab kogu ehituse ise kinni maksma.

«Nagu igas taotlusvoorus, tuleb arvestada, et me ei pruugi olla edukad. Aga mingit ohtu ma siiski ei näe,» tõdes Jürgenson. «Jah, kindlasti on seekord taotlejate hulk suurem kui eelmises voorus.»

Praeguse kava järgi oleks uues, osaliselt kahekorruselise spordimaja suurus umbes 1800 ruutmeetrit, kuhu mahub kaks täismõõdus korvpalliväljakut, matisaalid, jõusaal, riietus- ja pesuruumid ning abiruumid.

Koolihoone ja võimla projekteerimine peaks algama tänavu juulikuus ning nende ehitus kestaks 2018. aasta juunist 2019. aasta juulini.

Tagasi üles