Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Oma poe avav juustutalu võtab möödasõitjatelt pinge maha

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Poeruumid olid juustutalul juba varem olemas. Nüüd on ruumides uued põrandad, kohapeal meisterdatud mööbel, lamp laes, ja Andre farmi perenaine Erika Pääbus võibki juustukera lahti lõigata. | FOTO: Kristjan Teedema

Tartu- ja Põlvamaa piiril tegutsev Andre farm avab laupäeval oma territooriumil kaupluse, et enda toodangut paremini turustada.

«Mööda sõitvad inimesed ütlevad, et tahaks küll juustu osta, aga ei julge alati helistada ja tülitada. Selle pinge võtame nüüd maha,» märkis Andre farmi perenaine Erika Pääbus.

Pood hakkab enamikul päevadest lahti olema ja kõik võivad lahkesti sisse astuda. Peagi paigaldab talu Tartu-Põlva maantee äärde ka poodi juhatava sildi.

Varem üksnes piimakarja kasvatamisele keskendunud talule oli suur risk paar aastat tagasi ka juustu valmistama hakata, sest juustutehnoloogiaga polnud pererahvas varem kokku puutunud.

Kriisi vastu

Kuid piimanduses valitses toona järjekordne terav kriis ja laut oli majanduslikus mõttes miinuses, piima hind ei katnud kuidagi selle saamiseks tehtud kulutusi.

Juustutootmiseks tuli teha aga suur rahaline väljaminek. Kui esimene juustutegu oleks untsu läinud, kes teab, kuidas talu praegu üldse edasi tegutseks. Õppimine ja katsetamine kandsid siiski vilja ning juustukerad leidsid kiiresti ostjad.

Praeguseks on talu kasvanud väikestest juustutööstustest suurimaks ja toodab kuus tonni juustu kuus. Kari on koos vasikate, noorloomade ja tiinete lehmadega 394-pealine, pidevalt annab piima 160 lehma.

Piimatoodangust piisaks kuus ka 12 tonni juustu tegemiseks. Selleni jõudmisest talu pererahvas küll unistab, kuid unistuse täitumiseni müüakse pool piimatoodangust endiselt teistele meiereidele. Üks on siiski selge: juust aitab ka kriisi ajal talul nina vee peal hoida.

Farmi tootevalikus on praegu viis juustusorti. Veel tahab talu katsetada itaaliapärase ricotta ja inglise Cheddari juustu tegemist.

Nooremad juustud on hinnatud kodumaal, vanematele püütakse tasapisi leida ka piiritaguseid ostjaid. «Mõned kontaktid on meil Saksamaal, lätlased ostavad ja mõned eratarbijad on tekkinud ka Venemaale,» rääkis talu perenaine. Üle Eesti müüakse Andre juuste umbes 160 poes.

Kohalik toodang

Tartu vallas asuva Rotaks-R Vasula seafarmi ja lihapoe omanik Aare Kalson märkis, et toidutootjatega otsekontaktide otsimine on kasvav trend.

FOTO: graafika TPM

Rotaks avas farmi kõrval oma poe viis aastat tagasi pärast Venemaa turu sulgemist Eesti sealihale, püüdes sel moel tootmist säilitada ja kriisi üle elada.

Selgus, et kunded on vägagi huvitatud võimalusest osta värsket liha otse tootjalt ja poodi tuli laiendada. Praegu müüb ettevõte 70 protsenti oma toodangust Vasulas.

Kui Andre farm avab oma poe esmajoones oma toodangu müümiseks, siis piima ja juustu kõrvale saavad seal enda kauba välja panna teisedki kohalikud väikeettevõtted ja käsitöölised. Pääbus tõdes, et lähim arvestatav toidupood asub Tartus.

«Teemegi seda enda pärast,» sõnas ta ja lisas, et müüki peaksid tulema leivad-saiad, õunakrõpsud, astelpajutooted ja teisedki toiduained, käsitööõlu. Lisaks kohalik käsitöö ja ehted.

Puhkepäev hakkab olema esmaspäeviti. «Aga silt telefoninumbriga on ukse peal ja helistada ikka võib,» lisas Pääbus.

Tagasi üles