Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Fotod: Lõunakeskus kasvas pea kolmandiku suuremaks

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Päev enne ametlikku avamist Tartu Postimehele ringkäigu teinud Lõunakeskuse juht Jaan Lott ütles, et keeruline ehitusaeg elati üle valutumalt, kui kardeti.

«Mis puudutab külastajate hulga ja poodide käivete langust, siis meie prognoosid oli pessimistlikumad. Tegelikult jäi see alla kahekümne protsendi,» tõdes Lott. Lõunakeskust külastati eelmisel aastal 5,6 miljonit korda, selle päevane külastatavus jäi vahemikku 14 000 – 20 000.

Loti sõnul sai keskus laienemisega juurde 16 000 ruutmeetrit, mis kasvatas peahoone kogupinna nüüd 72 000 ruutmeetrini. Lisandunud ruumist võtavad peamise osa endale hotell Sophia ja kuue saaliga Apollo kobarkino. Otsest kauplusepinda lisandus umbes 6000 ruutmeetrit.

«Meie eesmärk polnudki klassikalist kauplusepinda juurde ehitada, vaid soovisime olemasoleva paremaks teha. Anda vanale osale uue hingamise,» selgitas Lott. Ta märkis, et kuigi ehitustegevus ei haaranud kogu peamaja, on muutunud terve keskus.

Paljud poed on liikunud uude kohta või on läbi teinud muutuse. Ümberehitatud osas võtavad endale suurima pinna H&M, New Yorker ja Sports Direct.

Omaette vaatamisväärsus on tualetikompleks, mille seintel ja lael ilutsevad kunstnik Navi­trolla maalingud. Meeste ja naiste tualeti kõrval on eraldi laste WC, kus kõik on pisut väiksem ja madalam. Samas kohas on ka ema ja lapse tuba.

Euroopa tipp

Keskuse käigualalt leiab nüüd virgestusala, kus võib lihtsalt puhata, aga soovi korral näiteks võimelda. Päris uus meelelahutus on golfisimulaatoritega golfistuudio, kus saab harjutada lööke ja tehnikat. Lisaks on keskuses nüüd ka seksuaaltervise nõuandla.

Laiendusega koos avatakse laupäeval Apollo kobarkino, mis on tehnilise taseme poolest Euroopa absoluutne tipp. Nii väitis Digital Cinema Services OÜ juhataja Oskar Rossar, kes on üles ehitanud ka Apollo Narva, Pärnu ja Mustamäe kino.

Laiendusega koos avatakse laupäeval ka Apollo kobarkino, mis on praegu tehnilise taseme poolest Euroopa absoluutne tipp.

Lõunakeskuse kinos on kuus saali. Neist suurimasse mahub 320 inimest. Nii pileteid kui ka sööki ja jooki saab osta enamasti selvekioskitest, mida on kokku 24. Tartlastele on suurim uuendus see, et sööki-jooki saab kallimatel kohtadel tellida ka seansi ajal. Näiteks esimeses saalis on selliseid puutetundliku ekraaniga staarikohti 94.

Loti sõnul oli Lõunakeskuse omanike soov muuta see avaramaks ja nüüdisaegseks. «Oleme teinud väga suure investeeringu ainult ühe eesmärgi nimel, et Lõunakeskus oleks kogu Lõuna-Eesti keskne kaubanduse ja vaba aja veetmise koht. Kui me poleks seda muudatust teinud, poleks see vastanud turu nõudlusele,» selgitas Lott. Ta märkis, et kuigi ehitus saab nüüd läbi, ei või öelda, et peamaja on lõplikult valmis.

Suurem parkla

«Kui võtta keskust kui toodet või keskkonda, siis see on nagu Windowsi operatsioonisüsteem, mis ei saa kunagi valmis. Inimestel on kogu aeg uued mõtted ja vajadused. Ehitamine on muidugi alati kõige viimane abinõu. Et keskkonda arendada, on ka muid nippe,» lausus Lott. Ta tõdes, et peahoones ilmselt niipea uuesti ehitama ei hakata.

Laienenud keskuses on nüüd umbes 2000 parkimiskohta: juurde tuli neid ligi 350 ja eelkõige selliseid, mis asuvad sissepääsule lähemal ning on katuse all. Kokku kulus ehitusele 32 miljonit eurot. Sellele summale lisanduvad veel kino, hotelli ja kaupluste investeeringud.

Uuenenud Lõunakeskus

  • Uues osas asuvad hotell Sophia,  Apollo kino, H&M, Apranga, New Yorker, Sports Direct, Lego, Stenströms, Orsay, Kika lemmikloomakauplus, Rieker, Mustang Shoes, Salamander, Danija ja FamClub.
  • Uued toidukohad on Aatrium Cafe, Chi, Subway, Pizzakiosk ja Blender.
Tagasi üles