Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Sõnumitooja püüab võita venekeelsete lugejate südameid

1
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Esimene Vestnik Tartu number ilmus 13. aprillil. Selle tiraaž oli 5000. Leht peaks lugejate ette tulema kaks korda kuus. | FOTO: Kuvatõmmis

Nädal tagasi nägi ilmavalgust uus venekeelne ajaleht Vestnik Tartu ehk Tartu Sõnumitooja, mis on mõeldud Emajõelinna venekeelsetele elanikele. Kogu tiraaž ehk 5000 tasuta eksemplari lõppes lehekorvidest juba esimesel päeval

Ajalehte annab välja MTÜ Kultuuritahvel, mille juht Alipi Borin põhjendas väljaande asutamist vajadusega anda venekeelsele elanikkonnale rohkem infot Tartus ja Tartumaal toimuva kohta.

«Kes eesti keelt ei valda, elab siin tegelikult infovaesuses,» leidis ta.

Esimene number on tema sõnul saanud üksnes positiivset tagasisidet, mis annab tunnistust sellest, et niisugust lehte on tartlastele tarvis.

Välditakse poliitikat

Sõnumitooja esimene number ilmus 13. aprillil. Lehe päises on kirjas, et see ilmub kaks korda kuus.

Esmanumber annab ülevaate 19. korda peetud vene ballist, suurematest tee-ehitustest linnas, kunstist ja muusikast, on ka teadusnurk. Veel leiab juristi liiklusnõuandeid, aga ka seda, mida on tarvis kõrva taha panna uuest korteriühistu seadusest. Isegi Kaarsilla remondist on juttu ja lehe eelviimaselt küljelt leiab ETV+ kümne päeva saatekava.

Venekeelse Vestnik Tartu peatoimetaja Anna Gudõm ütles, et uue ajalehe lemmikteema on kultuur. Aga uttu tuleb ka muudest Tartu kandi inimestele olulistest teemadest. / Erakogu

Peatoimetaja Anna Gudõm tervitab oma kolumnis lugejaid ja selgitab lehe eesmärki: anda informatsiooni Tartus toimuvast, pöörata tähelepanu tartlastele ning eelkõige linna venekeelsele elanikkonnale. Toimetus koosneb tema sõnul noortest spetsialistidest ja entusiastidest, kes soovivad anda panuse kultuuri- ja sotsiaalsete sündmuste kajastamisel.

Peatoimetaja selgitas Tartu Postimehele, et praegu töötatakse lugejate leidmise kallal ning soovitakse pakkuda neile huvitavat ja kasulikku lugemist.

«Meie lemmikteema on pigem kultuur: näitused, festivalid, loovinimesed. Samuti sotsiaalne elu, muutused linnaruumis, teaduslikud teemad,» kõneles Gudõm.

Leht plaanib kajastada suuremaid üritusi, olgu nad siis tervet linna puudutavad või leiavad aset üksnes venekeelses kogukonnas.

On ka neid valdkondi, millesse leht ei plaani palju panustada. «Me sooviks vältida poliitikat ja sellega seotud teemasid,» selgitas peatoimetaja. Miks? Esiteks sellepärast, et see ei sobitu profiili, märkis ta. Teiseks ilmub leht kaks korda kuus, mis tähendab, et kiiresti muutuvad poliitilised uudised ei ole enam aktuaalsed.

Ka Anna Gudõm tunnistas, et tagasiside esimesele numbrile on olnud positiivne ning toimetus on saanud palju häid sõnu. Lisaks on tulnud ettepanekuid, kuidas midagi paremaks teha, aga sedagi positiivses toonis.

«Nüüd on meie eesmärk teha oma tööd nii hästi, et pakkuda oma lugejale ka edaspidi häid emotsioone, mitte pettumust.»

Tartu auditoorium on Gudõmi hinnangul väga haritud ja kultuurne ning see tähendab, et ees seisab raske, ent huvitav töö.

Gudõm rääkis, et toimetusel on praegu kümme kaasautorit, kuid huvilisi lisandub iga päev. Tihti on need inimesed, kes korraldavad ise Tartu üritusi või aitavad sellele kaasa. Samuti need, kes on varem olnud seotud ajakirjandusega.

Tasuta kümnes kohas

Väljaandel on ka oma veebileht, kus on kirjas, et varsti tuleb sinna uus infokanal. Alipi Borin tunnistas, et uudisteportaali avamiseks ei ole MTÜ-l praegu finantsilist võimekust. Kui see aga kunagi paraneb, tuleb ka portaal.

Lehte annab ühing praegu välja varem teenitud rahaga ning Borin loodab, et reklaami müük aitab väljaandel pinnale jääda. Toetust ühing lehe väljaandmiseks kusagilt saanud ei ole. «Tahame olla sõltumatud,» rõhutas ta.

Praegu pole väljaandel ka ühtegi palgalist töötajat, vaid kõik teevad Borini sõnul lehte oma tööde kõrvalt vabatahtlikult.

Artiklite osas soovib ta pakkuda võimalikult palju originaalloomingut. «Et lehest leiaksid uut lugemist ka need, kes muidu on Tartu asjadega väga hästi kursis,» märkis ta.

Ajalehte saab korvist tasuta võtta turuhoonest ja turuhallist ning kaheksast kohast Annelinnas. Mõned sotsiaalasutused saavad lehte ka otsepostitusena.

Tagasi üles