Pekingi tantsuteater annab Vanemuises kaks külalisetendust

Pilt on illustratiivne.

FOTO: AP / Scanpix

Rahvusvahelise tantsupäeva tähistamiseks annab 26. ja 27. aprillil kell 19 Vanemuise suures majas külalisetendusi omapärase tantsukeelega Pekingi tantsuteater. Lavale astutakse lühilavastustega «Farewell Shadows», «Poison 1» ja «Nightingale and Rose».

BDT (Beijing Dance Theatre) balletitrupp on kindlasti üks avatumaid ja omanäolisemaid Hiinas. Trupi kunstiline juht ja koreograaf Wang Yuanyuan on õppinud Pekingi tantsuakadeemias ja hiljem seal ka pedagoogina töötanud. Tema kui koreograafi maailmapilti avardasid õpingud USA kaunite kunstide koolides Californias ja Los Angeleses.

2008. aastal loodud BDT paistis kohe silma erilise tantsukeele, visuaalsete lahenduste ja muusikavalikuga. Wang Yuanyuani lavastused ühendavad endas hiina kultuuri sügavaid juuri ja tänapäeva, mis eriliselt tunnetusliku tantsutehnika kaudu kannavad suuremõõtmelist üldinimlikku tähendust. Trupi iga-aastased turneed Lääne-Euroopas ja Ameerikas on alati leidnud erakordselt positiivset vastukaja ja imetlust.

2018. aasta sügisel esietendub Vanemuise suure maja laval Tõnu Kõrvitsa muusikateos koorile ja keelpillidele «Lageda laulud», millele loob originaalkoreograafia ja kujunduse Wang Yuanyuan.

Tagasi üles