Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
tartu

Tüdrukutele mõeldud IT-päev murrab stereotüüpe

Programmeerimine. Pilt on illustratiivne. FOTO: AFP / Scanpix

Tartu ülikooli arvutiteaduse instituut koostöös Microsoftiga kutsub 22. aprillil gümnaasiumiealisi tüdrukuid IT-päevale. Teist aastat toimuva ürituse eesmärk on tutvustada tütarlastele ITd kui ühte võimalikku eriala- ja karjäärivalikut. 

Arvutiteaduse instituudi turundus- ja kommunikatsioonispetsialist Mari Krusten rääkis, et IT-päeva eesmärk on anda erialast ülevaade tütarlastele, kellel pole olnud võimalust sellega senimaani tutvust teha.

«Tütarlastest õppurite osakaal arvutiteaduse õppekavadel on viimastel aastatel langenud, mis võib olla seotud sellega, et eriala peljatakse sellest tegelikult täpsemalt teadmata. Tahame näidata, et ITs edukaks saamisel on kõigil võrdsed võimalused, olenemata soost või  hariduslikust taustast,» rääkis Krusten.

IT-päeva keskmes on praktilised töötoad, kus saab ise proovida koodikirjutamist programmeerimiskeeles Python ning õppida oma veebilehte looma. Lisaks räägivad oma kogemustest ITga informaatika magistrant Annett Saarik ning ettevõtte Mooncascade tarkvaraarendajad Anna Bilmaijer ja Anneli Mutso. Pärast töötubasid saab teha tutvust ka TÜ arvutiteaduse instituudi arvutigraafika ja virtuaalreaalsuse labori tegemistega.

IT-päev toimub Tartus, Ülikooli 17 (TÜ peahoonest üle tee). Osaleda saab tasuta, registreerunutele pakutakse ka lõunat. Osalemine ei eelda varasemat kokkupuudet programmeerimisega, peamine on huvi ja tahtmine IT valdkonnaga lähemalt tutvust teha.

Registreerumine ja lisainfo: http://programmeerimine.ut.ee/

Tagasi üles
Back