Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Külastajad on Tartu kõige uuema hotelli juba üles leidnud

Lisatud galerii

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Kui veel mõni kuu tagasi tehti Lõunakeskuses tolmuseid ehitustöid, siis lihavõttepühadel ehk eelmise nädala lõpus avasid seal uksed Tartu kõige uuem hotell Sophia ja restoran Fii.

Uus hotell ja restoran kuuluvad Premier Hotelsile, mille ketis on veel hotellid London ja Pallas. OÜ Premier Hotels juhatuse esimees Verni Loodmaa ütles, et idee Lõunakeskuse juures majutusasutus avada käis talle välja Lõunakeskuse juhatus. Ideest teostuseni kulus kaks aastat.

Sophias on 72 numbrituba ja pooltes neist on praegu kliendid. Külalisteks on siiamaani olnud enamasti naaberriikide kodanikud. Loodmaa ütles, et kesklinnast väljaspool hotelli avamine on muidugi suur proovikivi, kuid tõdes, et avamisest peale on uus hotell hästi vastu võetud.

Kuni 100 eurot

Tegelikult võõrustas hotell esimesi külastajaid juba selle kuu alguses, kuid siis olid sees nii-öelda proovikliendid, kes hindasid, mida võiks veel tubades muuta. Näiteks pandi paika, milline võiks olla sobiv temperatuur.

Loodmaa arvas, et klientide eelistusi ja muudatusettepanekuid tuleb kindlasti veel.

Hotell ja restoran asuvad kuuekorruselises hoones: esimesel korrusel on vastuvõtt, teisel restoran, neljal ülejäänud korrusel on numbritoad. Sophias on neli toavarianti. Kõige rohkem on standardtube, kus on kaks ühekohalist voodit või üks lai voodi.

Lisaks on veel natuke suuremad toad, kus on duši asemel vann või saun. Sophias on ka perenumbrid, kus on kaks tuba omavahel uksega eraldatud. Vähese nõudlusega perioodil tuleb toa eest välja käia 50–100 eurot ööpäeva eest.

Erinevad maitsed

Hotellihoones on veel kaks konverentsisaali ja 70-kohaline restoran Fii, mis on saanud nime sealse linnaosa järgi.

Fii on avatud iga päev alates keskpäevast. Restorani saavad külastada nii hotellikülalised kui ka kõik teised. Menüüs on nii liha- ja kalatoidud kui ka road taimetoitlastele. Tänasest pakub restoran ka päevaroogi.

Premier Hotels panustas hotelli sisustamisse ligi miljon eurot, ehitustöö kattis Lõunakeskus, mis investeeris kogu kaubanduskeskuse laiendusele ja uuenduskuurile umbes 32 miljonit eurot.

Lõunakeskuse uue ja vana osa taasavamine on aga plaanis järgmise nädala laupäeval, 29. aprillil. Laienduse ja remondiga saab keskus juurde muu hulgas Apollo kino, laste mängutoad, toidukohti ning rõivapoode.

Lõunakeskuse juhataja Jaan Lott ütles, et praegu on majas küll väga kiire aeg, kuid järgmise nädala lõpuks jõutakse kõik kindlasti valmis.

Restorani Fii peakokk Ken Trahv. / Sille Annuk

Tagasi üles