Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Aura veekeskusse tulevad ühissaunad

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Uuenenud Aura terviseklubis on meestele ja naistele mõeldud ühine ala, kus on nii saunad, mullivannid kui sanaarium. | FOTO: eskiis

Aura keskuse juhataja Kairit Matto sõnul on kõige suurem ümberehitusega kaasnev muudatus see, et terviseklubi saunaalad ühendatakse.

«Kui praegu on meeste ja naiste pool täpselt ühesugused – mõlemal pool on auru-, aroomi- ja leilisaun –, siis nüüd lõhume seina saunade vahelt maha ja ehitame ühise ala,» selgitas ta.

Ümberehitus tähendab ka seda, et terviseklubi valikusse tuleb juurde mitu uut sauna. Lisanduvad auru-aroomi-saun, kadakasaun, soolakivisaun ja kaks erineva temperatuuriga leilisauna. Kui arvestada, et praegustest saunadest jäävad alles auru- ja aroomisaun, siis on tulevikus võimalik terviseklubi klientidel proovida seitset erinevat sauna. Lisaks on seal kaks mullivanni.

«Kui mõni inimene tahab ikkagi kuumemat sauna ja teine mitte nii kuuma, siis uuendus-

kuur annab inimestele valikuvõimaluse,» sõnas Matto. Plaanitavast ümberehitusest jäävad puutumata riietusruumid ja praegune sanaariumi ala.

Klientide soov

Viimase uuenduskuuri tegi Aura terviseklubi läbi neli aastat tagasi, kui juurde tehti sanaarium ning köetavad lamamistoolid.

«Üldjoontes on see inimestele meeldinud. Soov käia saunas koos pere või sõpradega on alati olnud. Viimase ümberehitusega tuli neid võimalusi natukene vähem kui loodeti,» rääkis ligi neli aastat veekeskust juhtinud Matto.

Tema sõnul on pea igal aastal tehtud klientide hulgas küsitlusi, millest ongi välja tulnud kaks peamist soovi: esiteks, et oleks ühissaunad, ja teiseks, et neid oleks suurem valik.

Veekeskuse nõukogu esimees Raimond Tamm ütles, et ümberehitus piletihinda ei tõsta.

«Kui ümberringi vaadata, siis kõik uued spaad ehitatakse ikka nii, et inimesed saaks koos olla,» põhjendas Matto. Ta tõi näiteks möödunud aasta sügisel Aurasse toodud iglusauna, kus saavad samuti mehed ja naised koos olla.

«See on meil väga palju kasutuses olnud ja võib öelda, et on praegu kõige populaarsem saun,» lausus Matto. Ta andis mõista, et terviseklubi soov ongi muutuda edaspidi spaalikumaks. «Jah, see muutub rohkem pere- ning sõpruskondade sõbralikumaks.»

Matto rääkis, et terviseklubi ümberehituse teema on üleval olnud juba pikka aega, kuid siiani on olnud mitmeid teisi asju, mis on tulnud ära teha. Näiteks eelmisel aastal uuendati ventilatsioonisüsteemi. Kõiki asju korraga aga tema sõnul teha ei jõua.

Praeguse seisuga alustab lihthankega välja valitud Pro-Building ümberehitust 26. juunil. Seega suletakse terviseklubi sel aastal suvepuhkuseks nädal aega varem. Veepark ja ujula jääva avatuks 30. juunini.

«Me avame terviseklubi uuesti augusti teises pooles, kuid täpset kuupäeva veel ei luba,» ütles Matto.

Ujula ja veepark avatakse pärast suviseid hooldustöid tavapäraselt 1. augustil. Ümberehitus läheb maksma alla 250 000 euro.

Hinnatõus pole jutuks

Kas uuenev Aura plaanib ka piletihinda suurendada, ei soovinud Matto veel kommenteerida. «Eks saa näha, aga praegu pole põhjust piletihinda tõsta,» sõnas Aura juhataja.

Aurat haldava OÜ Tartu Veekeskus nõukogu esimees Raimond Tamm ütles, et ümberehitus piletihinda ei tõsta, aga kui mingi muu aspekt veekeskuse tegutsemises muutub kallimaks, võib see hinda tõsta küll. «Aga siiani ei ole hinnatõus kordagi jutuks olnud,» sõnas ta.

Tagasi üles