Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Väike hiiglane breikis võistkonnad võidule

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Athena keskuses Tartus laupäeval peetud Eesti lahtistel meistrivõistlustel tänavatantsus võitis esikoha 16-aastaste ja vanemate meeskond, kuhu kuulus ka 12-aastane Nikita Stepanenkov alias Nixter (pildil esiplaanil). | FOTO: Margus Ansu

Nikita Stepanenkov on alles 12-aastane poiss, aga on breiktantsus juba nii osav, et 16-aastased kutsusid ta oma meeskonda. Ja hästi tegid, sest nii tuli sellele tiimile laupäeval Athena keskuses tänavatantsu Eesti lahtistel meistrivõistlustel esikoht. Sealsamas tuli Nikita Eesti meistriks ka kuni 12-aastaste vanuserühmas. Televaatajad teavad teda aga saatesarjast «Väikesed hiiglased».

«Keerutasin pea peal ja ühe käe peal ja tantsisin ka,» kirjeldas ta oma tegevust tantsupõrandal. «Breiktantsus mõnele ei meeldi keerutada, vaid ainult tantsida, aga teisele meeldib ainult keerutada ja kolmandale sobib kõik. Ma tegin kõike koos.»

Nikita harrastab seda spordiala neljandat aastat. Huvi tekkis tal siis, kui oli vaadanud internetis üht videot täiskasvanute breigist. «Mulle meeldis ja ma palusin ema, et ta registreeriks mind treenima,» meenutas poiss.

Ema ja isa panid tähele, et see tegevus on pojale väga meelt mööda ja tal on selleks ka annet. «Meil on oma maja juures aiamaja, kuhu me tegime talle trennisaali,» rääkis Nikita ema Natalja Stepanenkov.

Üks teine internetivahtimine osutus samuti väga tulemuslikuks. Nimelt märkas poiss möödunud aastal Peterburis toimuva võistluse reklaami ja näitas sedagi oma vanematele. Läkski sõiduks. Neevalinnas keerutas ja tantsis ta ennast teisele kohale. See tegi aga tee lahti ja ta sai kutseid osaleda Venemaa teistelgi tähtsatel võistlustel.

Telekaamerate ees

Kõige värskem esimene koht breiktantsuvõistlustelt enne nüüdset kaht värsket Eesti meistritiitlit tuli Nikitale kaugelt Udmurtiast. Maikuus ootavad ees võistlused Peterburis. Kanal 2 sarja «Väikesed hiiglased» vaatajad panid küllap tähele, et poiss mainis ka värskeimas saates Udmurtias käimist.

Telekaamerate ees on tartlasest breigipoiss paaris kauni ja graatsilise 10-aastase Annika Absaloniga, kes elab Pärnumaal Tahkuranna vallas. Nikita ema on väga rõõmus, et saatesari viis tema poja kokku nii andeka tüdrukuga. Kaks ema suhtlevad tihti ka omavahel.

«Väikesed hiiglased» on Nikitale väga hästi mõjunud nii tema ema kui ka tartlasest breigitreeneri Aleksei Kakko arvates. «Võistlused on üks asi, telesaade annab aga uue kogemuse: kuidas tuleb käituda laval, mida rääkida ja teha,» lisas treener.

Kakko sõnul on Nikita tugev, tubli ja andekas poiss, kes treenib kohusetundlikult ja õpib kärmelt uued elemendid selgeks. Ta areneb väga kiiresti.

Viimase pooleteise-kahe aastaga on koju kogunenud seinatäis karikaid, medaleid ja diplomeid. Ta on muu hulgas tulnud Helsingis kahel aastal järjest oma vanuseklassis Soome meistriks, võitnud esikohti Lätis ja Leedus. «See kõik annab talle motivatsiooni,» lisas Kakko.

Väga suureks plussiks peab treener seda, et Nikita isa ja ema on väga huvitatud poja arengust ning üritavad käia võistlemas võimalikult paljudes kohtades. «Ainult poiss üksi ei ole tubli, ka vanemad on tublid,» ütles ta.

Väga hea mõjuga

Nikita Stepanenkov ei ole ainus, kes osaleb Tartu linnast ja maakonnast sarjas «Väikesed hiiglased». Praegu saab kaasa elada veel kolmele andekale lapsele: need on Deivid Sisas, Lisete Laur ja Margareth Mürk. Nende emad on seda meelt, et sarjas osalemine on mõjunud järeltulijale väga hästi.

Väga suureks plussiks peab treener seda, et Nikita isa ja ema on väga huvitatud poja arengust ning üritavad käia võistlemas võimalikult paljudes kohtades.

Deividi ema Natalja rääkis, et tema võistlustantsijast pojale olid varem muud tantsustiilid võõrad. «Saates on ta saanud proovida erinevaid stiile,» lisas ta. «Ja peale selle on ta saanud uusi sõpru. Näiteks Nikitaga on nad vahetanud telefoninumbreid ja teinud plaane kinno minna.»

Deividi tantsupartneri Lisete ema Liina sõnul on saates osalemine andnud tütrele juurde julgust ja enesekindlust, kuid mitte ainult.

«Lisete on saatest õppinud ka sotsiaalmeediat targemalt kasutama: ta näitab alati, kui keegi otsib temaga kontakti,» ütles ta. «Ta on uusi sõpru ja tuttavaid juurde saanud saatestki, sest osavõtjad suhtlevad ka saateväliselt.»

Margarethi ema rääkis, et tütre lauluoskus on tunduvalt paranenud, sest ta on lühikese ajaga väga palju juurde õppinud. Ema tunneb Margarethi edasise arengu suhtes ka veidi muret. Ta ei tea, kus võiks 9-aastane tüdruk, kes on hääle poolest juba peaaegu täiskasvanu, saada Tartus oma arengule kohast laulukoolitust.

Kuidas läheb Nikital, Deividil, Lisetel, Margarethil ja teistel väikestel andehiiglastel koos oma võistkondadega, näitab Kanal 2 järgmistel pühapäevadel.

Tartlasi saatesarjas

Kanal 2 saatesarjas «Väikesed hiiglased» osaleb praegu lisaks Nikita Stepanenkovile, kes on Annelinna gümnaasiumi 5. klassi õpilane, veel kolm last Tartu linnast ja maakonnast.

  • Deivid Sisas õpib Ülenurme gümnaasiumi 6. klassis.
  • Lisete Laur on Tartu Kivilinna kooli 4. klassi õpilane.
  • Margareth Mürk õpib Tartu Veeriku kooli 3. klassis.
Tagasi üles