Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Kesklinnas sigaretti küsinud mees virutas võhivõõrale noaga näkku

1
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Üleeile õhtul poole kaheksa ajal, mil veel päevavalgust küllaga, virutas Laia ja Rüütli tänava nurgal alkoholijoobes mees võhivõõrale noaga näkku. Õnneks ei olnud ohvri vigastused tõsised, kuid prokuratuur soovib vägivallatseja sellegipoolest vahi alla võtta. | FOTO: Sille Annuk

Teisipäeval kella poole kaheksa paiku õhtul küsis joobes 47-aastane mees Tartus Laial tänaval juhuslikult möödujalt sigaretti, mille andmisest too viisakalt keeldus. Selle vastusega suitsuküsija ei rahuldunud ning lõi võhivõõrast kööginoaga näkku

«Õnneks põhjustas noahoop kannatanule vaid kerge vigastuse,» märkis Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Kauri Sinkevicius.

Tänaval rüselenud meestest juhtus samal ajal mööduma turvafirma USS patrullekipaaž.

«Turvatöötaja nägi isikut, kes hoidis näost kinni ja viipas käega meie patrullekipaaži poole,» ilmestas sündmust USS Security Eesti Lõuna regiooni teenistusjuht Janar Stokerman. Tema andmeil oli ründaja jakikäisesse peidetud kaks nuga.

Purjus ründaja jakikäisesse oli peidetud kaks nuga.

Rüselust nägi pealt veel üks mööduja, kes sündmusest kohe politseile teatas. Kahe minuti järel jõudsid kohale politsei kiirreageerijad, kellele rüselusse sekkunud USSi turvatöötaja andis noaga vehkinud purjus tegelase üle.

Janar Stokerman sõnas, et appi läinud USSi patrullekipaaži töötaja nime ta ei avalda, kuid ohtlikusse sündmusse sekkunud turvatöötaja on saanud vägivallatsejate kahjutuks tegemise väljaõppe ning turvafirmas on ta töötanud neli aastat.

Ka teadis Stokerman, et turvatöötaja rüseluses viga ei saanud. Ründaja ohvriks langenud 43-aastase mehe viisid meedikud tervisekontrolliks Tartu ülikooli kliinikumi.

Täna kohtusse

Lõuna ringkonnaprokuröri Toomas Liiva sõnul on noaga rünnanud meest varemgi vägivallakuritegude eest kriminaalkorras karistatud. Prokuratuur esitab täna hommikul Tartu maakohtule kinnipeetud mehe vahistamise taotluse.

«Kuigi kannatanule rünnaku käigus tekitatud vigastused olid kerged, tuleb kaaskodanike suhtes agressiivselt käituvad inimesed kasvõi mõneks ajaks ühiskonnast isoleerida,» ütles Liiva.

Lõuna prefektuuri operatiivjuhi Aleksandr Naidise sõnul on äärmiselt kahetsusväärne, samuti riivab see inimeste üldist turvatunnet, et purjus inimese arutu käitumise pärast kannatas süütu inimene.

«Samas tuleb tunnustada turvafirma töötajaid, kes sedavõrd kiirelt tänaval toimunud rüselemisele reageerisid ning ohtliku kurjategija kinni pidasid,» lisas ta.

«Äramärkimist väärib ka hädaabinumbril helistanud tähelepanelik inimene, kes end ohtu seadmata politseile ärevast sündmusest kiiresti teada andis ning politseil seeläbi operatiivselt reageerida võimaldas,» ütles Naidis.

Janar Stokerman tõdes, et selliseid ohtlikke juhtumeid tuleb turvatöötajatel haruharva lahendada.

«Üldjuhul on meie tavapärases töös kergemaid sündmusi, kui tuleb mõni pubis magaja üles ajada ja välja juhatada,» lisas ta.

Enamasti rahulikum

Seda kinnitas ka turvafirma G4S kommunikatsioonijuht Reimo Raja. Tema sõnul on juhuslik rünnak Tartu kesklinnas haruldane ning noaga juhuslikule möödakäijale kallale tungimine lausa üliharuldane.

«Enamasti tuleb G4Si jalgsipatrullil Tartu kesklinnas tegeleda avalikus kohas purjutajatega, purjuspäi pingile magama jäänutega ja alkoholi mõju all konfliktseteks muutunud inimestega,» selgitas Raja.

Tagasi üles