Rõngu Pagar teenis välja regionaalmaasika

Tartumaa ettevõte Rõngu Pagar pälvis regionaalarengu auhinna.

FOTO: Jürgen Randma /Riigikantselei

Riigihalduse minister Mihhail Korb andis täna Stenbocki majas korraldatud tänuüritusel üle regionaalarengu auhinnad, millest ühe pälvis Tartumaa Rõngu vallas tegutsev Rõngu Pagar.

Väljapaistva regionaalvaldkonna tegevuse eest anti täna välja neli auhinda.

Ants Väärsi sai auhinna abivajajate invataksoga sõidutamise eest ilma kasumi teenimise eesmärgita ning meediaagentuuriga Mediamarketing uue invatakso soetamiseks heategevuskampaania korraldamise eest.

Rõngu ettevõtja Jaanus Peri 20 aastat tegutsenud firmat Rõngu Pagar tunnustati pideva suurenemise ja uute töökohtade loomise eest. 2016. aasta sügisel hakkas ettevõte taas ehitama uut tootmishoonet, mis peaks valmima tänavu. 

Järvamaa suurim ettevõte AS Konesko  (juhatuse liige Mart-Järvo Hirtentreu) pälvis tunnustuse oma tegevuse laiendamise eest Kesk-Eestis. Tunnustatud ja hinnatud tööandjana toetab ettevõte ka mitmeid kultuuri- ja spordiüritusi Koeru vallas ning laiemalt. 

Regionaalmaasika teenis ka Sõmerul korraldatav maaelufestival (Sõmeru vallavalitsuse keskkonnaspetsialist Maia Simkin). Tänu Sõmeru vallavalitsuse aktiivsusele ja heale koostööle kohalike ettevõtetega on suudetud käivitada üks mitmekesisema programmiga maaelu tutvustavaid üritusi kogu Eestis.

«Kõik regionaalmaasika laureaadid väärivad suurt tunnustust ja on eeskujuks meile kõigile,» ütles riigihalduse minister Mihhail Korb. «Need inimesed ja organisatsioonid, kes panustavad nii suure teotahtega oma piirkonna arengusse, on meie regionaalpoliitika alustaladeks.»

Rahandusministeerium tunnustab neljandat aastat Eesti parimaid regionaalarengu algatusi, millel on oluline mõju piirkonna arengule.

Veebruaris välja kuulutatud konkursile sai kandidaadiks esitada nii riigi ja kohaliku omavalitsuse asutusi, kui ka füüsilisi ja juriidilisi isikuid. Konkursile laekus 28 ettepanekut, mille hulgast valiti välja neli silmapaistvamat algatust.

Auhinnasaajaid tunnustati Eesti klaasikunstniku Maret Sarapu tehtud klaasist maasikaga.

Tagasi üles