Tartu ujumisveteran on tänavu püstitanud kolm tähtsat rekordit

Ujuja Nora Kutti sai Nõmme võistlustel kätte sertifikaadid ühe Euroopa- ja maailmarekordi kohta. Need püstitas ta veebruarikuus Raplamaal Valtus.

FOTO: Malle Elvet

Kaks Euroopa- ja ühe maailmarekordi on tartlanna Nora Kutti (94) püstitanud sel aastal oma vanuseklassis erinevates ujumisbasseinides. Neist viimane pärineb möödunud nädalavahetusest, mil Kutti püstitas Nõmmel Tallinn Open Masters võistlustel Euroopa rekordi 100 m seliliujumises.

Kohale sõitis veteransportlasi seitsmest riigist ning püstitati kaks Euroopa rekordit. Neist ühe, ajaga 2:53,81, püstitas Nora Kutti 100 m seliliujumises. Seda ujumisstiili peab Kutti ka oma lemmikuks. Tallinnas ujus ta ka 50 m vabalt (1:09,62) ning 50 m rinnuli (1:16,80). Medalisaagiks kujunes kolm kulda. Tuleb siiski ära märkida, et ühtegi teist nii kõrges eas konkurenti Kuttile Nõmme ujulasse ei saabunud.

Koos auhindadega neilt võistlustelt ulatati Kuttile ka sertifikaadid ühe Euroopa- ja ühe maailmarekordi püstitamise kohta. Nimelt ujus ta veebruarikuus Raplamaal Valtus 50 m selili ajaga 1:12,24, mis tähistab uut maailmarekordit. 50 m vabalt ujus ta ajaga 1:07,27, mis on Euroopa rekord samas vanuseklassis.

Tagasi üles