Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Piknikuhooaeg jääb tänavu vahele: Pirogovi plats läheb suvel remonti

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Tavaliselt on Pirogovi plats juba esimestel soojadel kevadpäevadel rahvast täis. Tänavu niisugust pilti pikalt ei näe. Plats läheb remonti ja avatakse linnarahvale sügisel. | FOTO: Kristjan Teedema

Kevadiselt soojad ilmad meelitavad igal aastal Pirogovi platsile nii tudengeid kui ka teisi tartlasi. Tuleb tõdeda, et paljud neist tarbivad alkoholi, sest lahjat alkoholi on lubatud seal juua. Tänavu jääb suvehooaeg seal lühemaks – plats jääb sügiseni suletuks, sest Pirogovil on plaanitud suured ehitustööd.

Pirogovi plats uuendatakse täielikult. Korrastamist vajab seal kõik alates Lydia hotelli juures paiknevatest treppidest kuni Püssirohukeldri juurde viiva teeni välja.

Tartu abilinnapea Valvo Semilarski sõnul on plats väga halvas seisus ja selle remont oli linnal ammu plaanis. Abilinnapea tõi näitena kasvõi kriitilises seisus haljastuse: kogu plats, mis on Pirogovi kuju taga, on mustaks tambitud.

Töödeks ainuke aeg

Remondi käigus saab plats uue haljastuse, valgustuse ja pingid ning remonditakse täielikult trepid ja teed. Projekt on valmis ja praegu otsib linn ehitajat. Tööd tahetakse alustada nii kiiresti kui võimalik, kuid mitte enne maikuud. Ehitustöödeks on plaanitud 450 000 eurot.

Linn ei näe võimalust, et töid saaks jupikaupa teha ning osa platsist linlastele avatud hoida. «Me ei näe, et seal võiks tööga samal ajal muu tegevus toimuda, ja seega peame suvel kahjuks platsi inimestele sulgema,» lausus Semilarski.

Ehitustööks on ette nähtud viis kuud ja selle lõpptähtaeg on oktoobris. Tartu haljastus- ja puhastusteenistuse osakonna juhataja Eda Põldma sõnul ei ole tööks paraku muud aega, sest talvel ei ole võimalik välitöid teha.

Abilinnapea tõi paralleeli Kaarsillaga, mida ei saa samuti talvel remontida ja seega tuli sild liiklejatele kuueks kuuks sulgeda. «Peame paraku kasutama sellist aega, kui saab väljas nautida värsket õhku. Loodame, et inimesed mõistavad,» ütles abilinnapea. Ta lisas, et pärast remonti on Pirogovi plats praegusega võrreldes kindlasti korralikum ja väärikam.

Kuni ehitajaga pole töölepingut sõlmitud, kehtivad platsil senised reeglid.

Üks etapp

Pirogovi platsi piirkonna remont koosneb neljast osast. Platsi uuendamine on jätk senistele töödele, mis on seotud Toomemäe nõlva kindlustamise ja piirdeaia paigaldamisega raekoja tagant ülesmineva trepi otsast kuni Püssirohukeldrini. Kogu nõlv saab ka sademevee ärajuhtimise lahenduse. Lisaks paigaldatakse erosioonist kannatada saanud kohtadele uus murukate.

Peale selle plaanib linn järgmisel aastal Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks Tartu tähetorni juurde rajada esindusliku lipuväljaku ja Pirogovi platsilt selleni viiva omanäolise vaateplatvormiga trepi.

Tagasi üles