Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Crepi peremees toob raeplatsile Willy ja Rudy

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Willy & Rudy omanik Priit Palk loodab, et tema gastrobaari tõmbenumbriks saab lisaks heale söögile ja joogile ka mõnus atmosfäär. | FOTO: Margus Ansu

Rüütli tänava lõpus asuva Crepi peremehena tuntud Priit Palgi uus söögikoht avab uksed Raekoja platsi ja sama tänava nurgal, kus viimati Lõvisüdame steakhouse.

Palgi sõnul olid tal selle ruumiga omad plaanid juba viimase majanduslanguse ajal, kuid siis ei õnnestunud tal selle haldajaga ühist keelt leida. Tänavu jaanuaris panid aga Lõvisüdame omanikud toitlustusäri müüki ning Palk otsustas uuesti proovida. Seekord edukalt.

«Koht väga heade võimalustega just asukoha mõttes. See on küll pisike, aga siia saab teha suure välikohviku ja ruumid on ju ägedad,» lausus Palk. Ta nimetas peagi avatavat kohta gastrobaariks ehk väga hea söögi ja joogiga baariks.

«Kümme aastat tagasi oleks võib-olla midagi muud teinud, aga nüüd on idee selline. Tuled sõpradega õhtul välja, sööd kõhu täis, võtad mõnusad kokteilid ja naudid mõnusat olemist,» kirjeldas Palk. «Saad ühest kohast palju rohkem. Meil tuleb suurepärane veinivalik ja väga head baarmenid.»

Häid kohti mahub veel

Kuigi konkurents Tartu söögikohtade vahel on aastatega aina tihenenud, mahub Palgi sõnul häid kohti alati juurde. Kuid püsimajäämise nimel tuleb kõvasti pingutada.

«Kunagi peab jõudma kätte päev, mil pead asju teistest paremini tegema. Ja kui see päev kätte jõuab, siis mingid kohad peavad lõpetama,» ütles Priit Palk. «Me ei saa ju praegu öelda, et kõik kohad teevad ühtmoodi väga hästi süüa. Mingil hetkel hakkavad inimesed eelistama paremaid kohti.»

Uue koha kõige suuremaks äririskiks nimetas Priit Palk seda, kui jäädakse pelgalt lootma heale asukohale.

Gastrobaari nimeks saab Willy & Rudy, mis pole sugugi laest võetud. Nimelt oli Raekoja plats 8 hoone rajaja nimi Rudolf Fischmann ning tema poja nimi Vilhelm Fischmann.

«Poeg põgenes sõja ajal Austraaliasse ning kui maju hakati kunagi tagasi andma, siis esimestel aastatel annetasid pärijad maja üüritulu Tartu kultuurkapitalile ehk Tartu oli neil endiselt südames,» rääkis Palk ning põhjendas sellega, miks on gastrobaari seinal kiri «Tartu forever!».

Kokkade põud

Palk plaanib võtta tööle 10–15 inimest. Neist umbes kaks kolmandikku on tal juba olemas, kuid töötajad leida on olnud vaevaline. «Olukord on kokaturul ikka päris hull, uusi kohti tuleb järjest peale ja kõik jooksevad ühest kohast teise,» rääkis Palk. «Inimesed on nõus maksma kokkadele päris korralikke summasid, aga ikka ei leita inimesi, kellele toidutegemine ka päriselt pinget pakuks.»

Uue koha kõige suuremaks äririskiks nimetaski Palk seda, kui ei suudeta leida professionaalset tööjõudu.

Gastrobaari menüüsse üritab Priit Palk leida põnevaid roogi üle maailma. «See tuleb minunäoline söök, mis on inspireeritud Maroko, Korea, Lõuna-Ameerika ja Venemaa köögist ehk kõigile midagi. Mingit suurt revolutsiooni me tegema ei hakka,» lausus ta. Palk pakkus, et gastrobaari kalleima prae hind ulatub 15 euroni.

Tagasi üles