Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Väike Vine avab taas uksed. Nüüd jõe ääres

4
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Väikse Vine üks eestvedajaid Tarvi Uusen oli eile Emajõe ääres ametis uue koha ehitusega. | FOTO: Margus Ansu

Väike Vine alustab Emajõe kaldal samas kohas, kus veel eelmisel suvel tegutses prantsuspärane välikohvik Sidrun. Lihtsamaid sooje sööke, suupisteid ning alkohoolseid jooke pakkunud kohvikut pidas Emajõe Suvekohviku OÜ.

«Käisime sealt suvel mööda ja tõdesime, et väga suurt rahva huvi Sidruni vastu ei olnud. Hooaja lõpus võtsime omanikuga ühendust ja pakkusime, et äkki me ostaks tema ettevõtte ära,» rääkis läinud kevadel Rüütli tänavas uksed sulgenud Väikse Vine üks omanikest Tarvi Uusen. «Saime kaubale ja nüüd teeme siin väikesi ümberkorraldusi.»

Rohkem kohvik kui baar

Uues kohas avatav Väike Vine pole Uuseni sõnul siiski puhas veinibaar, nagu see oli läinud aasta kevadeni Veini ja Vine kõrval Rüütli tänaval.

«Meil on nii veini, õlut kui siidrit, kindlasti ka alkoholivabu jooke. Mahla, limonaadi, kokteili – kõike, mis suvel juua sobib. Selles mõttes oleme rohkem suvekohvik,» selgitas Tarvi Uusen. «Palju asju jätkub nii, nagu oli Väikses Vines. On külmad suupisted: tomatid, oliivid, singid, juustud. Kindlasti pakume magustoite.»

Võrreldes Sidruniga plaanib Väike Vine suurendada eelkõige istekohtade arvu. Samuti ehitatakse suuremaks baarilett ning istumiskohti plaanitakse ka kohviku teisele korrusele.

«Istekohti tuleb umbes kaheksakümmend. Me ei arvagi, et need kõik alati täis on, aga see võimalus peab olema. Kui on ikka ilus suveõhtu, siis võiks siin palju rahvast istuda,» lausus Tarvi Uusen. Emajõe-äärset asukohta peab ta äripidamiseks sobivaks.

«Linn andis need kohad välja ju selle mõttega, et jõeäärt elama panna. Väike Kuuba on näidanud, et asukoht on väga hea,» lausus Uusen. Ta on seda meelt, et ka Kaarsilla sulgemine võiks panna rohkem rahvast mööda Emajõe äärt käima.

Kui kaua täpselt uues kohas lahti ollakse, ei osanud Uusen eile veel öelda, kuid soov on pakkuda rahvale mõnusat äraolemist juba keskpäevast. Nädala sees lõpetatakse ilmselt kella ühe paiku ning reedel ja laupäeva kahe ajal. Praeguse seisuga soovitakse kohvik avada aprilli lõpus.

Avatud septembrini

Suure tõenäosusega jääb Emajõe-äärne baar Väiksele Vinele siiski vaid suveprojektiks, sest aasta ringi tegutsemiseks tuleks teenindushoone soojustada ning sellel investeeringul pole Uuseni sõnul ilmselt mõtet. Praegu on ettevõttel sõlmitud linnaga leping, mille järgi peab kohvik olema avatud viis kuud ehk 1. maist septembri lõpuni.

Peale Tarvi Uuseni kuuluvad kohviku omanikeringi veel tema onupoeg Rainer Uusen, varem Kelleris töötanud Sander Leppik ning praegu restoranis Hõlm tegutsev Martin Lees. «Kõik on kogemustega tegijad, kel oma sõpruskond. Fännibaas on lai ning kokkuvõttes võiks see töötada meie kasuks,» oli Tarvi Uusen lootusrikas.

Tartu linn andis kolm Emajõe-äärset krunti konkursiga välja möödunud kevadel. Väiksest Vinest Kaarsilla pool tegutses juba eelmisel suvel kokteilibaar Väike Kuuba, turuhoone pool peaks maikuus tegevust alustama aga tänavatoitu pakkuv söögikoht, mida peab OÜ Cafe Chef.

Linna ettevõtlusosakonna juhataja Malle Blumenau ütles, et saab Emajõe-äärsele olukorrale hinnangu anda siis, kui kõik kolm kohta on tööle hakanud.

«Ma tean, et seal keskel on omanikud muutunud, aga ka nemad peaksid ikkagi toitu pakkuma. Meie idee oli see, et esimene on kokteilibaar, teine kohvik ja kolmas toidukoht,» sõnas ta.

Tagasi üles