Ülikooli muuseum avab uue aastanäituse, mille keskmes on erilised ja luksuslikud leiud

Toomkirikust leitud hiliskeskaegse brokaatpaela koopia. FOTO: Jaana Ratas

Tartu ülikooli muuseumi varakambris avatakse selle nädala kolmapäeval, 12. aprillil uus aastanäitus «Toomkiriku hiilgus», mis keskendub Vana Liivimaa võimsaimale katedraalile ja selle arheoloogilisele pärandile.

Näituse kuraator Kerttu Palginõmm märkis, et uue ekspositsiooni teevad erakordseks toomkirikust leitud luustikud, mis annavad aimu nii kõrgete vaimulike kui ka ülikute harjumustest ja muredest. Erilise tähelepanu all on toomkirikust leitud kuldkangas ja siid, mis olid kõige hinnalisemad tekstiilid keskajal.

Ühe tähtesemena on külastajatele imetlemiseks välja pandud Tallinna rae varade hulgast pärinev 15. sajandi pross, mis annab tunnistust kallihinnalise kullassepakunsti jõudmisest Liivimaale.

Väljapanek vahendab arheoloogide, ajaloolaste ja kunstiajaloolaste kõige värskemaid teadmisi toomkirikust ning sellega kaasnevad erilised Hullu Teadlase eksperimendihommikud kogu perele.

Eksponeeritud esemed pärinevad peamiselt Tartu ja Tallinna linnamuuseumi kogudest. Näitus on uudistamiseks väljas tuleva aasta 14. jaanuarini.

Tagasi üles
Back