Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Matimehed võistlevad Palusalu mälestuseks

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Neljapäeval vedasid maaülikooli spordiklubi maadlustreener Veiko Proovel (vasakul) ja Palusalu võistlustel raskekaalus matile astuv Kaarel Maaten maaülikooli spordihoonesse matikoormaid. Võistlusteks pannakse neist kokku kaks väljakut. | FOTO: Sille Annuk

Kristjan Palusalu mälestusvõistlus tuleb esinduslik. Eesti parimate kõrval astuvad Tartus matile seitsme riigi maadlejad.

Kolmekümnendat korda peetavad, kahekordse olümpiavõitja Kristjan Palusalu mälestusvõistlused on ajaloolised selle poolest, et esimest korda korraldatakse võistlus Tartus. Juubelihõngulisele kokkusaamisele tuleb võistlejaid Soomest, Venemaalt, Kasahstanist, USAst, Ukrainast, Rootsist ja Norrast.

Kohtunike kokkusaamine

Maadlusliidu peasekretäri Antti Lepiku sõnul on põhjust seekordsete võistluste üle rõõmu tunda. Esimest korda peetakse mõõduvõtte väljaspool Tallinna ning esimest korda on kohal kõrged külalised: Tartusse tulevad rahvusvahelise maadlusföderatsiooni delegaadid arutama Kreeka-Rooma maadluse reeglite üle. On võimalik, et reeglitesse tehakse peagi muudatusi.

Kolmanda uuendusena on turniiril kavas vabamaadlus, sest Palusalu tuli olümpiavõitjaks nii Kreeka-Rooma kui ka vabamaadluses.

Kolmanda uuendusena on turniiril kavas vabamaadlus, sest Palusalu tuli olümpiavõitjaks nii Kreeka-Rooma kui ka vabamaadluses.

Kohal on ka Eesti tipud. Maailma nimekatest maadlejatest võiks tähelepanu pälvida näiteks armeenlane Arsen Julfalakjan, kes tuli 2014. aastal Kreeka-Rooma maadluses maailmameistriks ja 2012. aasta olümpiamängudel hõbemedalile.

Võistlusi korraldavad Eesti maadlusliit ja spordiselts Kalev, kuid oma roll on ka Eesti maaülikooli spordiklubil. Laupäeval peetakse võistlusi maaülikooli spordihoones ja spordiklubi aitab sportlastele võistlustingimusi ette valmistada.

Maadlustreener Jakob Proovel seletas, et spordisaal kujundatakse võistluste tarbeks ringi nii, et suurte akendega ruumis saaks kasutada ka videoprojektsiooni. Saali põrandale tuleb kaks maadlusmatti.

Maadlejad saabuvad Tartusse juba täna, sest tuleb pidada võistluseelne koosolek, läbida arstlik kontroll ja kaalumine. Võistlus algab laupäeval kell 10. Finaalide algus on eeldatavasti kell 16.

Kaks oma meest

Tartu matimeestest astuvad võistlustulle kuni 75 kilogrammi kaalus Silver Tõgen ning raskekaallane Kaarel Maaten. Proovel rääkis, et aasta alguses Soome võistlustel polnud neil vorm veel väga hea, märtsis Väike-Maarjas peetud Eesti meistrivõistlustel näitasid  aga mõlemad end heast küljest.

Maatenil tuli finaalis alla vanduda üksnes valitsevale Eesti meistrile ja olümpiamängudel käinud Heiki Nabile. Hõbemedali võitis ta ka vabamaadluses. Palusalu võistlustel võib samuti juhtuda, et säravaima medali eest tuleb heidelda Nabiga.

Silver Tõgen tuli Kreeka-Rooma maadluses aga võitjaks, korrates mullust Eesti meistri tiitli võitu.

Palusalu mälestusvõistlused Tartus lõpetavad kahest suuremast võistlusest ja Tallinnas peetavast maadluslaagrist koosneva Estonian Wrest Festi. Nädal tagasi võistlesid Tallinn Openil kuni 20-aastased noormaadlejad.

Tagasi üles