Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Tasku remont annab poodidele lisaruumi

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Uuenenud Tasku aatriumis saavad kliendid liikuda otse bussijaama suunas. | FOTO: Eskiis: OÜ Vaikla Disain

Pea üheksa aastat tagasi avatud Taskus algab suvel ümberehitus, muu hulgas tehakse uus läbipääs bussijaama ja uuendatakse kogu keskuse interjööri.

Tasku keskuse juhi Veiko Keerbergi sõnul võimaldab 2014. aastal valminud detailplaneering ehitada täis kogu praeguse bussijaama ala. Planeeringu järgi bussijaama hoone lammutatakse ning uus ootesaal ühendatakse keskusega. Samuti liiguks toidupood maa-alla ehk nullkorrusele ning see ühendatakse parkimismajaga.

Keerbergi sõnul on see siiski kaugemasse tulevikku vaatav asi ja kogu planeeringut korraga ette ei võeta. Sel suvel algavas uuendamise esimeses etapis tehakse aatriumisse veel üks suurem käigutee, mis suundub otse praeguse bussijaama poole.

Kõrgemaks ja heledamaks

Uus koridor algab sealt, kus on praegu AG kaupluse fassaad, ning see peaks moodustama esimesele korrusele väikese ringtee. «See tähendab seda, et kui sa tuled Tasku peauksest sisse, siis saad liikuda otse bussijaama suunas,» selgitas Tasku juht.

Uuendustöödega muutub aatrium väiksemaks, sest kaupluste fassaadid liiguvad mõnevõrra ettepoole. Esialgne plaan nägi ette ka aatriumi sulgemise, kuid seda keskus ei tee.

Kõik uuendustööd on plaanis teha nii, et keskust ei peaks sulgema.

«See jääb alles, aga me korrigeerime mõnevõrra kaupluste fassaade. Visuaalselt ei tohiks see väga tunda anda, sest need muutuvad heledamaks, kõrgemaks ja suuremaks. Põhiline funktsionaalne muutus on see, et sissepääs liigub bussijaamale tunduvalt lähemale,» selgitas Keerberg.

Suurem muudatus tehakse ka teisel korrusel. Kui praegu saab parkimiskorruselt keskusesse vaid läbi Rahva Raamatu kaupluse, siis tulevikus lisandub veel üks võimalus.

«Põhjus on lihtne. Meil on tekkinud siia ärisid, mis tegutsevad ka väljaspool keskuse lahtioleku aega. Näiteks juuksurid alustavad varem, toidukohad tahavad jällegi hiljem sulgeda. Praegu on nii, et kui töövälisel ajal tuled, siis sealtkaudu sisse ei saagi,» rääkis keskuse juht.

Esimese etapi tööd võiksid alata suve keskpaiku, aga palju sõltub sellest, kui kiiresti läheb ettevalmistus. Praegu koostatakse põhiprojekti ja eri osade projekte.

«Otsime vastust nendele küsimustele, mille eskiisprojekt on püstitanud. Vähetähtis pole ka see, kui palju ehitus maksab ja kas see on tehniliselt teostatav,» lausus Keerberg

Konkurents kannustab

Tasku juhi sõnul on ostukeskuse avamisest möödas kaheksa aastat ning kuigi füüsiline vananemine ei ole sellisel tasemel, mis nõuaks uuendamist, on kaubandus ja kogu muu elu palju edasi arenenud.

«Üürnikele on tähtis ajakohane keskkond. Kui tema teeb investeeringu, siis on tal samasugune ootus ka üürileandjale. Lõppkokkuvõttes tahame mõlemad seda, et tulemus oleks atraktiivne lõpptarbija jaoks ehk et inimesed käiks siin,» lausus ta.

Kõik uuendustööd on plaanis teha nii, et keskust ei peaks sulgema. Keerbergi sõnul käivad üldalade tööd samal ajal, kui kauplused ka ise ennast uuendavad.

Keerbergi kinnitusel pole Kvartali avamine Tasku külastatavust vähendanud. «Konkurents on ikka edasiviiv, sest kui sinu ümber keskkond muutub, siis sa pead sellega kaasa minema,» lausus ta. «Kvartali avamine on kesklinnale olnud väga positiivne. Näiteks meie külastatavus pärast Kvartali avamist kasvas. See tõi selgelt siia uusi kliente.» Tema sõnul külastab Taskut 16 000 – 17 000 inimest päevas.

Tagasi üles