Päevatoimetaja:
Jens Raavik
+372 739 0371

TÜ rektorivalimised: võrdsete häälte puhul otsustab teise vooru pääseja loos

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
9. märtsil pidasid rektorikandidaadid Margit Sutrop ja Volli Kalm väikese debati maha ka Tartu Postimehe toimetuses.
9. märtsil pidasid rektorikandidaadid Margit Sutrop ja Volli Kalm väikese debati maha ka Tartu Postimehe toimetuses. Foto: Sille Annuk

Homme algusega kell 12 valib 250-liikmeline valimiskogu Tartu ülikoolile uue rektori. Otsus tuleb langetada kahe kandidaadi, senise rektori Volli Kalmu ning humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekaani Margit Sutropi vahel.

Valmiskogusse kuuluvad nõukogu, senati, valdkondade nõukogude ja üliõpilasesinduse liikmed ning professorid ja juhtivteadurid, kelle töökoormus ülikoolis on vähemalt 20 tundi nädalas.

Valimiskoosolek on otsustusvõimeline, kui sellest võtab osa üle poole valimiskogu liikmetest. Valituks osutub kandidaat, kes kogub üle poole valimiskogu häältest.

Kui kumbki kandidaat ei saa esimeses voorus vajalikku arvu poolthääli, korraldatakse uus hääletusvoor, milles osaleb rohkem poolthääli saanud kandidaat. Kui esimeses voorus saab mitu kandidaati saavad võrdse arvu hääli, siis edasimineja loositakse.

Teises hääletusvoorus on sedelile kantud ainult ühe kandidaadi nimi.

Kui ka teises hääletusvoorus ei saa kandidaat vajalikku arvu ehk üle poole valimiskogu poolthääli, jääb rektor valimata.

Kui rektor ei osutu valituks, pikeneb ametis oleva rektori ametiaeg ühe aasta võrra. Kui rektor ei osutu valituks ja valimiste ajal on rektori ametikoht täitmata, määrab senat rektori kohusetäitja kuni üheks aastaks. 

Uue rektori ametiaeg algab 1. juulil.

Märksõnad

Tagasi üles