Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Jõgeva noormehe pilvefotod vallutavad taas maailma

WMO üleilmsesse pilveatlasesse valitud Kairo Kiitsaku Simunas jäädvustatud foto lähenevast äikesetormist. FOTO: Kairo Kiitsak

Loodushuvilise Jõgeva noormehe Kairo Kiitsaku pilvefotod valiti maailma meteoroloogiaorganisatsiooni (WMO) pilveatlase kogusse. Eelmisel augustil võitis Kiitsaku foto kihtrünkpilvedest WMO üleilmse pilvekalendri fotokonkursi

Sel korral jõudis WMO pilveatlasesse Kairo Kiitasaku 2014. aastal 2015. aastal jäädvustatud pilvefotod. Lisaks Kiitsaku fotodele on pilveatlases ka ajakirja Horisont kaasautori Jüri Kameniku ja loodusvastleja Ain Vindi pildid.Need on rahvusvahelises pilveatlases ainukesed kaadrid Eestist.

«Minu jaoks on see saavutus oluline, kuna mul õnnestus järjekordselt Eesti pilved maailma taevakaardile ära mahutada. Läbi oma fotode olen ma üritanud juba pikemat aega kogu ülejäänud maailmale tutvustada Eesti kaunist loodust ja siinset põnevat pilvemaastikku,» sõnas Kiitsak.

WMO rahvusvahelises pilveatlases on ligi 600 pilti üle terve ilma. Pilveatlast kasutavad aktiivselt üleilmsed meteoroloogiaorganisatsioonid ja ilmaennustajad. Lisaks neile ka asjaarmastajatest ilmavaatlejad ning hobifotograafid.

Minu jaoks on see saavutus oluline, kuna mul õnnestus järjekordselt Eesti pilved maailma taevakaardile ära mahutada.

WMO üleilmse pilveatlasega saab tutvuda siin. Kairo Kiitsaku fotod on leitavad galerii alt.

Tagasi üles
Back