Peavõit! Tartumaa tüdruk laulis end televaatajate lemmikuks

FOTO: Kristjan Teedema

Möödunud pühapäeva õhtul Eesti Televisiooni Laulukarusselli üldvõitjaks kuulutatud Krislin Sallo on siiani õppinud klaverit, kuid nüüd saab ta harjutama hakata ka auhinnaks saadud kitarri.

Eesti Televisiooni laste lauluvõistluse Laulukarussell üldvõidu pälvis telefonihääletusel Krislin Sallo, kes esitas finaalis oma lauluõpetaja Airi Liiva kirjutatud loo «Palve».

Eile keskpäeval pealinnast Tartusse jõudnud ning koos emaga bussilt otse Postimehe toimetusse tulnud Krislin Sallo sõnul tähendab Laulukarusselli võit talle väga palju. Eelkõige oli tal aga hea meel selle üle, et lõpphääletusel toetas teda sedavõrd suur hulk helistajatest – üle viiendiku.

«On ikka väga palju inimesi, kes mind toetavad ja tahavad, et mul hästi läheks,» lausus Ülenurme gümnaasiumi kolmandas klassis käiv 9-aastane Krislin. Ta kinnitas, et ei tundnud telekaamerate ees lauldes mingit hirmu. «Ärevust ja põnevust oli küll kogu aeg, aga närvilisust mitte. Kui sa hakkad laulma, siis unustad kõik muu ja keskendud ainult oma laulule.» 

«See võit näitas, et Krislini laul ja esitus ikkagi mõjusid inimestele. Seal oli ju palju väga häid lauljaid. Selles mõttes on see ikka suur asi,» lisas Krislini ema Kertu Valjala ja tunnustas tütart. «Ta pidi ju pärast võitja väljakuulutamist oma laulu rahulikult uuesti laulma. Arvan, et minul poleks tulnud piiksugi, aga tema sai hakkama.»

Juba oma kolmandal eluaastal lauluringis käima hakanud Krislin üritas Laulukarusselli võistlusele pääseda ka eelmisel hooajal, kuid ei jõudnud siis kohalikust voorust edasi. Tänavu pääses Sallode perest lõppvõistlusele aga lausa kaks last. Lisaks Krislinile ka tema noorem vend Rikko, kes jõudis välja poolfinaali.

«Minu meelest on Krislini lauluteekond olnud hästi loomulik. Ilma erilise pingutamiseta. Kõik on kuidagi sujuvalt läinud,» lausus ema. Tema arvates on Krislinis koos nii töökus kui andekus.

Samal arvamusel oli ka Krislini lauluõpetaja Airi Liiva. «Ta on hästi püüdlik, sisukas, töökas ja äärmiselt musikaalne. Kindlasti andekas,» lausus Liiva, kes juhib juba kolmandat aastat Vaksali tänaval Laulupesa laulustuudiot. «Ma pole teda kunagi näinud tunnis nii, et ta ei viitsi midagi teha või teeb kuidagi ära. Krislin on alati kohal ja see on hästi tähtis.»

Laulukarusselli vaatajaid võlus Krislin lauluõpetaja arvates eelkõige oma siirusega. «See on siirus, mis jõuab kuulajani ja lummab. Ta on muidugi väga musikaalne ja see on esmatähtis, aga tal on selline omadus, et kui ta läheb lavale, siis ta paneb alati juurde,» rääkis Liiva. «Paljud lapsed tõmbavad laval pigem tagasi, aga tema läheb laval eriliselt särama.»

Juba oma kolmandal eluaastal lauluringis käima hakanud Krislin üritas Laulukarusselli võistlusele pääseda ka eelmisel hooajal.

Krislin pole enda sõnul veel eriti täpselt mõelnud, kas tahab tulevikus lauljaks saada, kuid see on kindlasti üks võimalus. Ta on unistanud ka osalemisest telesaadetes «Kaks takti ette» ja «Eesti otsib superstaari».

«Ma loodan, et tema lend on kõrge. Ma arvan, et ta jõuab kaugele ehk täpselt sinna, kuhu ta minna tahab. Ja ma loodan, et kõike seda tehes on ta õnnelik,» sõnas õpetaja Liiva.

Laulukarusselli neljateistkümne hooaja jooksul oli see teine kord, kui üldvõit tuli Tartu kanti. 2008. aastal valiti võitjaks Pauliine Vähi.

Tagasi üles