Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Tartu vald kavandab linna piirile uut suurt lasteaeda

1
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Plaani kohaselt tuleb uude lasteaeda kuus rühma, kuhu mahub 144 last. Maja loodetakse valmis saada järgmiseks sügiseks. | FOTO: eskiis

Tartu valla elanikud on juba pikalt muretsenud, et vallas ei jätku nende võsukestele lasteaiakohti. Need, kes last pärast sündi järjekorda ei pane, võivad siis, kui laps saab lasteaiaealiseks, aiakohast vaid und näha. Et aina paisuva Tartu valla lapsed ikka lasteaedadesse mahuks, plaanib vald järgmiseks sügiseks Raadil valmis saada uue lasteaia.

Kõrveküla lasteaias käib sedavõrd palju lapsi, et vald rentis laste mahutamiseks konteinerid ja tegi neist moodullasteaia. Kuni kolmeaastased lapsed käivad praegu Raadil asuvas lastehoius.

Nüüd on valla haldusse kuuluv Raadi sihtasutus valmis saanud detailplaneeringu, mille kohaselt ehitatakse Raadile Tartu linna piiri lähedal asuvasse Kaupmehe tänavasse uus lasteaed.

Töötajaid peaks seal olema kolmekümne ringis, selgitas Jüri Reinpõld.

Sellesse tuleb kuus rühma ning ruumi on seal 144 lapsele. Et lasteaiakohtade kitsikus võimalikult kiirelt lahendada, proovib vald ehitusega ühele poole saada järgmise aasta sügiseks. «Eks kõik sõltu sellest, kui kiiresti planeering kehtestatakse,» märkis planeeringu elluviija Raadi sihtasutuse juht Jüri Reinpõld.

/ Graafika: Artur Kuus

Esmaspäeval on uue lasteaia eskiislahenduse avalik arutelu Raadi lastehoiu saalis ning edasi läheb detailplaneeringu kehtestamine volikogule kinnitamiseks. Jüri Reinpõld sõnas, et Tartu vald on ehituse tarvis planeerinud 3,5 miljonit eurot.

«Eelduste kohaselt hakkavadki uues lasteaias käima need lapsed, kes praegu on Raadi lastehoius,» selgitas ta. Ilmselt on põhjus ka selles, et uus lasteaed tuleb 1–3-aastastele mõeldud Raadi lastehoiu lähedale, lausa kõrvaltänavasse.

Praegu Raadil tegutsev lastehoid on osa Kõrveküla lasteaiast, järgmisel sügisel Kaupmehe tänaval valmiv lasteaed saab aga uue nime, oma töötajad ja ka direktori. «Töötajaid peaks seal olema kolmekümne ringis,» selgitas Reinpõld.

Millal ning mil viisil lasteaed endale nime saab, ei osanud Reinpõld öelda. «Praegu on sellest veel vara rääkida. Meil on aasta aega sellele mõelda,» lisas ta.

Tagasi üles