Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Eesti taas sihikul? Odavpoodide kett Lidl tahtis osta Anne sauna

6
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Anne sauna krunt Tartus on silma jäänud Lidli kaubanduskeskustele kohta otsivale kinnisvaraettevõttele, linn sauna maha müüa siiski ei kavatse. | FOTO: Sille Annuk / Montaaž Artur Kuus

Läinud sügisel Eestisse laienemise plaane eitanud Saksa säästukaupluste kett Lidl on asunud siin aktiivselt kinnisvara otsima ja on Tartus silma heitnud mitmele krundile.

Eelmisel kümnendil soetas Lidl üle Eesti kinnisvara ja pidas plaane siingi ketipoed avada. Vähemalt kaheksa, nagu kõlas toona ühe uudise pealkirjas. Kuid kümmekond aastat tagasi, veel enne buumi tippu ja masu algust jäid need plaanid katki. Lidli nime sisaldavad äriühingud on registrist kustutatud 2009. aastal.

Nüüd paistab Lidl siin uuesti plaani pidavat, sest mullu oktoobris on registrisse kantud äriühing OÜ MMS Property Solutions.

Seda esindav advokaadibüroo pöördus veebruaris Tartu linna poole küsimusega, kas linn sooviks müüa Anne sauna kinnistu.

Ei tohi kommenteerida ja ei kommenteeri ka. Ma arvan, et praegu ei ole tõenäoliselt keegi valmis midagi kommenteerima, ütles Tarvo Kubja..

Täpsemalt kõlas küsimus: «Tunneme huvi, kas Tartu linnavalitsus peaks lähitulevikus perspektiivikaks Tartus Anne tn 44 asuva hoonestatud kinnistu võõrandamist. Hetkel tegutsevad nimetatud kinnistul asuvas hoones Anne saun, Annelinna piirkonna sotsiaalosakond jm.»

Kirjas märkis advokaat ka, et MMS Property Solutions on Lidli kontserni kuuluv kinnisvarahaldusettevõte, mis otsib praegu võimalusi osta Tartu linnas kinnisvara. Sinna soovitakse rajada Lidli kaubamärgi all tegutsevad kaubanduskeskused.

Kirjas on lisatud, et kuigi MMS Property Solutionsi otsene ärihuvi seondub Lidli kaubamärki kandvate kaubanduskeskuste väljaarendamisega, hindab ettevõte kõrgelt võimalust teha Tartu linnavalitsusega igapidist koostööd, saavutamaks kaubanduskeskuste sobivus Tartu linnaruumi, lähtudes eelkõige linnaelanike vajadustest ja eelistustest.

Sauna ei müüda

Tartu linnavarade osakonna juhataja Kunnar Jürgensoni allkirjaga välja läinud vastuses on öeldud, et linn ei planeeri saunakinnistu müüki. Jürgenson ütles Tartu Postimehele, et mingeid kõhklusi ei olnud, sest ühiskondlik saun peaks olema igal suuremal omavalitsusel. «Küsida võib kõike, aga sellega ei pea nõus olema,» märkis ta.

«Linnasaun peab olema, kõigil inimestel ei ole veel eluruumides pesemisvõimalusi, ammugi saunas käimise võimalust,» ütles Jürgenson. «Saunu on teisigi, aga Anne sauna klient tõenäoliselt ei ole see, kes läheb spordiklubisse sauna.»

Lidli huvi ei piirdunud üksnes selle maatükiga. Tartu linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna juhataja Urmas Ahvena teada on jutuks olnud veel maatükid Jaama tänaval ja Kalda teel. Seejuures ka Rimi krundid Kalda teel ja Anne tänaval, kuhu Rimil ei ole ehitamisega kiiret olnud. Õigupoolest on ka Maximal Kalda teel suur krunt varutud.

«Aga ma ei ole kindel, et nad tahavad konkurendile müüa,» sõnas Ahven.

MMS Property Solutions ei andnud mingeid kommentaare. Ettevõtte kinnisvaraprojektide juht Vladlena Migovk viitas, et on puhkusel, ja soovitas pöörduda otse kontorisse.

Ei kommenteeri

Juhatuse liige Tarvo Kubja vastus oli lühike. «Ei tohi kommenteerida ja ei kommenteeri ka. Ma arvan, et praegu ei ole tõenäoliselt keegi valmis midagi kommenteerima,» sõnas ta.

Ka ei soovinud Kubja selgitada, millistes linnades on ettevõte veel krunte vaadanud. Ta soovitas pöörduda Lidli avalike suhete osakonna poole Leedus, kuid sealt suunati küsimus edasi Saksamaale firma peakorterisse, kust eile õhtuks polnud vastust tulnud.

Mullu sügisel, kui sai teatavaks Rimi loobumine Säästumarketitest, tundsid Lidli plaanide vastu huvi rahvusringhääling ja Ärileht. Mõlemad said kinnituse, et Lidlil pole huvi Eestisse tulla ning kett keskendub laienemisele Serbiasse ja USAsse.

Tagasi üles