Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Ene Ergma Peeter Tulvistest: ta oli sõber ja suurepärane rektor

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Peeter Tulviste (paremal) ja Ene Ergma olid pinginaabrid riigikogus. | FOTO: Peeter Languvits

«Hea sõbraga ei pea sa olema kogu aeg koos, kuid kui me kusagil jälle kokku saime, oli meil teineteisele alati palju põnevat rääkida,» meenutas Ene Ergma täna meie seast lahkunud akadeemik Peeter Tulvistet.

Ergma sõnul sai ta Tulvistega tuttavaks Moskva ülikoolis õppides. «Sealse ülikooli võlu oligi selles, et kõik eestlased hoidsid seal tihedalt ühte. Ja ka teised baltlased.» Ühist õpingute aega Tulviste ja teiste eestlastega peab Ergma väga toredaks ajaks oma elus.

Hiljem ülikoolis oli Tulviste särav isiksus, kes kasvatas üles terve psühholoogide koolkonna, leidis Ergma. Samuti oli ta tema sõnul särav isiksus ülikooli rektorina. Tema rektoriks oleku aeg sattus nimelt ajale, mil Tartu ülikool tuli üles ehitada nõukogudeajast erinevana ja Tulviste sai sellega Ergma hinnangul suurepäraselt hakkama.

«Olen mõelnud, et Tartu ülikooli rektori tähtsus on Eestis sama suur kui presidendil,» märkis Ergma ja tõdes, et ülikooli eesotsas peab olema tõeline esindusfiguur. Tulviste kandis selle figuuri Ergma arvamuse järgi suurepäraselt välja.

Tulviste ja Ergma olid hiljem ka parteikaaslased (IRL) poliitikas ja pinginaabrid riigikogus. «Ta oli intellektuaal, väga laia silmaringiga ja suurepärase huumorimeelega. Seda on raske uskuda, et teda enam ei ole...»

Tagasi üles