Skip to footer
Päevatoimetaja:
Jüri Saar
+372 739 0358
Saada vihje

Õnnelike üliõpilaste küsimus ajas Volli Kalmu ja Margit Sutropi vaidlema (1)

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Margit Sutrop ja Volli Kalm väitlesid eile Postimehe Tartu toimetuses.

Eilne päev kujunes Tartu ülikooli rektori kandidaatidele Volli Kalmule ja Margit Sutropile erakordselt väitlusrohkeks. Pärastlõunal sai peetud kandidaatide auladebatt, kuid mõni tund enne seda andsid nad oma seisukohadest aru Postimehe Tartu toimetuses.

Postimehes peetud arutelul tekitas vaidluse lihtne küsimus: mida saab ülikool teha, et tudengid oleksid õnnelikud?

Volli Kalm nentis, et esmajoones on oluline toetada tugevaid üliõpilasi, ning ka tudengite poolt on kostnud hääli, et tähtis on just see, et ülikool nõuaks veel rohkem.

Margit Sutrop ei olnud selle vastusega aga rahul. Tema sõnul peab ülikool toetama ja tegelema kõikide üliõpilastega, ka nendega, kes õpivad ülikoolis vaid mõnda aega. «On väga oluline, et nad ülikoolis õppides saaks kaasa midagi, mis aitab end elus paremini teostada,» märkis Sutrop.

Paljudes küsimustes olid kandidaadid üsna ühte meelt. Näiteks olid mõlemad rahul sellega, et Tartu ülikooli positsioon rahvusvahelises konkurentsis on väga tugev ning edetabelites ollakse üha kõrgemal. 

Volli Kalmu sõnul on loodud kõik eeldused selleks, et Tartu ülikoolist kujuneks juba lähiaastatel Kesk- ja Ida-Euroopa parim ja juhtiv ülikool.

Samuti näevad Kalm ja Sutrop, et TÜ suudab edukalt täita nii rahvusülikooli kui ka rahvusvahelise ülikooli ülesandeid. «Rahvusvaheline, korraliku teadusega, aga samal ajal kõigis valdkondades eestikeelset õpet pakkuv ülikool – see on ühe lausega öeldes visioon, kuhu poole me liigume,» ütles Volli Kalm.

Margit Sutrop lisas, et ülikool peab kindlasti täitma oma ülesannet eestikeelse õppe alal, peab mõtlema teaduskeele arendamisele, peab mõtlema, kuidas loodud teadmine eestikeelsesse vaimuruumi jõuab. «Aga saame seda hästi teha ainult siis, kui meie teadus on rahvusvahelisel tasemel ja see tähendab ka rahvusvahelist suhtlemist,» nentis Sutrop.

Kommentaarid (1)
Tagasi üles