P, 29.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Jaapani üliõpilased otsivad Tartust ainest uurimistööks

Jaapani üliõpilased otsivad Tartust ainest uurimistööks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Sophia ülikool.

Täna saabub Tartusse rühm Jaapani tudengeid, kes tutvuvad Eesti haridussüsteemiga ning koguvad infot jätkusuutliku ühiskonna aineliseks uurimistööks.

Tudengid Jaapanist Sophia ülikoolist veedavad Eestis kuus päeva. Enne Tartusse saabumist võtavad Jaapani külalisi Tallinnas vastu Unesco Eesti esindajad, neljapäeval on neil kavas kohtumine Tartu linnapeaga.

Jaapani tudengid tutvuvad Eesti haridussüsteemiga, külastavad Tartu Tamme gümnaasiumi ja Kroonuaia kooli ning kohtuvad Tartu ülikooli tudengitega.

Üliõpilaste uurimisreisi eesmärk on kogeda ja püüda mõista Eesti elu, arutleda Eesti noortega jätkusuutlikkuse teemadel ning jagada tulevikuväljavaateid jätkusuutliku ühiskonna toimimiseks.

Pühapäeval, 12. märtsil kell 15 algab Tartu loodusmajas Jaapani-Eesti kultuuriõhtu, mil kõigil huvilistel on võimalus osa saada jaapani kultuurist ning kohtuda kaugete külalistega.

Kultuuriõhtul on kavas Sophia ülikooli üliõpilaste etteaste jaapani kultuuri tutvustamiseks. Üliõpilased teevad ettekande Tokyost ja Sophia ülikoolist, tutvustavad jaapani rahvariideid, pakuvad traditsioonilisi Jaapani toidupalu, õpetavad origamit ning räägivad elust Fukushima tuumakatastroofi järel. 

Märksõnad
Tagasi üles