P, 28.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Lämmi- ja Pihkva järve jääle minek on eluohtlik

Kertu Kula
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Järvejää on praegu väga nõrk.
Järvejää on praegu väga nõrk. Foto: ALDO LUUD /ÕHTULEHT

Politsei- ja piirivalveamet teatas, et Lämmi- ja Pihkva järvel on jääkiht  sedavõrd õhuke, et inimest enam ei kanna. Säästmaks inimelusid on nende järvede jääle minek keelatud.

Lõuna prefektuuri piirivalvur Marek Klaus selgitas, et järvejääl patrullivad piirivalvurid on viimastel päevadel jälginud hoolega, kuidas mõjutavad ilmaolud järvejää püsimist või kahanemist. «Kui Peipsi järve jää veel kannab, siis Lämmi- ja Pihkva järvel oleme alates 3. märtsist sunnitud liikumist piirama. Seda ainult põhjusel, et keegi liigselt riskides enda elu ja tervist ohtu ei paneks,» lisas ta.

Peipsi järve jääl saavad kalastushuvilised endiselt liikuda nii jalgsi kui maastikusõidukitega. Sõidukiga järvejääle minekut võiks siiski tõsiselt kaaluda ning pigem minna jääle jalgsi. Mõlemal juhul tuleb aga olla äärmiselt ettevaatlik, sest soojade ilmadega muutuvad jääolud iga tunniga ning jääalune veevool võib kulutada jää kandevõimet ootamatult kiiresti.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles