Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
tartu

Kesklinna kool saab ruumi juurde

Selle aasta lõpus ehitatakse Kesklinna kooli ühe hoone katusealune välja ja sinna tulevad klassiruumid, näitas Kesklinna kooli direktor Kersti Vilson. FOTO: Margus Ansu

Tartu kesklinna piirkonnas on põhikoolikohtade põud, kuna üha rohkem vanemaid soovib oma lapse just sinna kooli panna. Viimastel aastatel on näiteks Kesklinna kooli 1. klassi olnud nii suur tung, et kahe klassi asemel on tulnud paari aasta jooksul avada kolm. Seetõttu tuleb praegu ühel 1. klassil õppida teises vahetuses.

Tellijale Tellijale

Kuna praegu ei ole klasside komplekteerimine veel alanud, pole teada, kas sügisel tuleb taas avada kolm esimest klassi. Aasta lõpus leiab aga olukorrale, kus lastel tuleb käia teises vahetuses, vähemalt korra lahenduse, sest kool saab 384-ruutmeetri suuruse laienduse. 

Kesklinna kool koosneb kolmel eri ajastul ehitatud majast. Keskmises osas, mis valmis 1960ndate keskel, hakatakse selle õppeaasta lõpus katusealust välja ehitama. Sinna on planeeritud kolm suuremat klassiruumi ja avatud õppemaastiku kontseptsiooni järgi õpiabiklass. 

Tagasi üles
Back