Veel oli filmides juttu Anna Edasi kohvikust ja Barlova baarist ning nende saamisloost. Samas filmis räägiti ka Karlova Seltsi loomisest ja selle kasust linnaosale. Tavaliselt luuakse selts selleks, et mingit probleemi lahendada, aga Karlova Selts loodi, sest inimesed jagasid oma armastust selle linnaosa vastu ja tahtsid seda paremaks muuta.
Karlova Seltsis tegutsev Toomas Liivamägi rääkis, et esimesed majad, mis linnaossa ehitati olid korralikud. Linnaosa ehitus käis väga kiiresti ja seda tegid enamasti kohalikud ehitusmehed, kellel ei pruukinud suurt kogemust olla, siis tagumises otsas annab ehituskvaliteet tunda.
Kuna Karlova ei kuulunud linna koosseisu, siis Liivamäe sõnul ei järgitud ka ehitusreegleid väga täpselt. Tulemüüre on ettenähtust vähem ja rohkem kui kahekordsetel puumajadel puuduvad kivist trepikojad, mis olid kirjas juba tsaariaegses ehituseeskirjas. Nii nendest kui muudest põhjustest, miks Karlova majad on just sellised nagu nad on tuli juttu ka Barlovas toimunud lühifilmiõhtul.
«Paljusid Karlova maju ehtinud tornikesi kutsuti tuvitornideks, need olid ainult toreduse pärast, praktilist väärtust neil ei olnud,» selgitas Liivamägi. «Majaplaani sooviga joonestaja juurde tulnud mees nägi naabri maja jooniseid ja sõnas: ah et tema majal on torn, no teeme mulle kaks,» kirjeldas Liivamägi omanäolise arhitektuuri moodustumist. Muutustest ja renoveerimistest hoolimata on Karlovas endiselt 500 maja, mis näevad välja üsna samasugused, nagu sada aastat tagasi.
Karlova tekkis linnana 19.-20. sajandi vahetusel, kui Karlova mõisnik sai aru, et tema maad jäävad lootusetult linna sisse ja müüs või rentis neid väiketööstuse arenemise tõttu linna elama tulnud eestlastele. Sinna ehitati peamiselt üürimajad. Kuna Karlova polnud linnaga liidetud, ei tehtud ettekirjutusi selle kohta, millised majad välja peaksid nägema. Karlova oli tsaariajal vaesemate tööinimeste kodukoht, rikkamad elasid tol ajal kesklinnas või Toomitaguses.