Lotmani pärand toob Tartusse 10 riigi teadlased

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Juri Lotman

FOTO: Postimees.ee

Pühapäevast teisipäevani (26.–28. veebruarini) tähistatakse Tartu ülikoolis maailmakuulsa teadlase professor Juri Lotmani 95. sünniaastapäeva rahvusvahelise seminariga.

Lotmani seminar on rahvusvaheliselt tunnustatud iga-aastane «kuumade teemade» teadusüritus, vahendas ülikooli pressiesindaja. Tänavu on kavas 30 ettekannet teadlastelt Šveitsist, Prantsusmaalt, Soomest, Kanadast, Lätist, Leedust, Ukrainast, Valgevenest, Venemaalt ja Eestist. Mainekate teadlaste kõrval esinevad ka doktorandid ja värsked doktorid, kolleegid ajaloo-, semiootika- ja folkloristikaosakonnast ning Tallinna ülikoolist.

Kokkusaamise korraldaja, Tartu ülikooli vene kirjanduse professori Ljubov Kisseljova sõnul on tänavuse seminari kava väga mitmekülgne, käsitletakse teemasid üleloomulikest jõududest eesti folklooris ja paavsti legaadi visiidist Moskvasse 15. sajandil kuni nüüdiskirjanduseni. «Kava lubab tõsiseid intellektuaalseid elamusi,» sõnas Kisseljova pressiesindaja vahendusel.

Seminaril esitletakse slavistikaosakonna uut väljaannet, Viinis ilmuva maineka ajakirja «Wiener Slavistischer Almanach» erinumbrit «18.–20. saj vene kultuuri ideoloogilised kontekstid ja tõlkepoeetika» (teadustoimetaja Lea Pild), ning raamatut, mille koostamisel osales osakonna dotsent Roman Leibov.

Tavapäraselt antakse kätte ka Lotmani stipendiumid teadustööde konkursi võitnud kahele TÜ üliõpilasele – semiootikule ja slavistile.

Tagasi üles