Teatrisõpru ootab vabariigi aastapäeval ees peksmine

Raimu Hanson
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Lavastuses mängivad Jaanika Tammaru, Kaarel Targo ja Kristjan Lüüs (alumine).
Lavastuses mängivad Jaanika Tammaru, Kaarel Targo ja Kristjan Lüüs (alumine). Foto: Must Kast

Teater Must Kast esietendab vabariigi aastapäeval, 24. veebruaril kell 18 Genialistide klubis (Tartu, Lai 37 taga) absurdi ja musta huumori lavastuse «Peks mõisatallis», mis on Birgit Landbergi debüütlavastus pärast Viljandi kultuuriakadeemia lõpetamist. Ühistöös trupiga valminud lavastus on lähtunud sellest, et eestlased väärtustavad kannatusi.

«Me oleme kannatajarahvas, aga kas tegelikult on ka kogu aeg nii raske? Kui palju me suudame ja tahame ära kannatada? Mis aitab kannatamist üle elada? Kas selleks on lootus, huumorimeel või teadmine sellest, et teistel on veel hullem?» kommenteeris Birgit Landberg. «Publikule ei ole etendus kindlasti raske vaatamine. Me läheneme kannatustele läbi absurdi ja huumori ning mulle meeldib, kui laval toimuv on intensiivne ja tempokas.»

Vaatajate ette tulevad Jaanika Tammaru, kes omandab Eesti muusika- ja teatriakadeemia lavakunstikoolis Jüri Naela kursusel magistrikraadi, Kristjan Lüüs ja Kaarel Targo. Lavatagused jõud on 2016. aasta teatriauhindade jagamisel aastaauhinna pälvinud kunstnik Illimar Vihmar, dramaturgina seni peamiselt Kinoteatris toimetanud Paul Piik ja valguskujundaja Emil Kallas Tallinna linnateatrist.

Lavastus «Peks mõisatallis» on mängukavas veebruaris ja märtsis kokku seitse korda, etendused on Tartus Genklubis ja Tallinnas Kanuti Gildi saalis.

Tagasi üles