R, 9.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Teenistuskoer tegi relvaga ähvardaja kahjutuks

Risto Mets
Facebook Twitter
Comments 5
Dexter
Dexter Foto: Jürgen Puistaja / Kanal 2

Laupäeva õhtul andsid meedikud esmaabi 27-aastasele mehele, kes veidi varem oli relvataolise esemega ähvardanud endist elukaaslast ning kelle kinnipidamiseks kasutasid politseinikud teenistuskoera abi.

Lõuna prefektuuri kinnitusel sai häirekeskus 18. veebruari õhtul kella 21 ajal teate, et Tartumaal ähvardas alkoholi tarvitanud mees endist elukaaslast relvataolise esemega. Mehe kinnipidamisel oli palju abi politseikoer Dexterist.

Lõuna prefektuuri pressiesindaja Kerly Virk lisas, et joobes mees vehkis Tartumaal ühe talumaja juures relvataolise esemega oma endise elukaaslase suunas, ähvardas naist tapmisega ning tegi mitu lasku. Olukorda raskendas tõik, et ohtlike sündmuste keerises oli ka naise laps.

Kõrgeima kategooria väljakutse anti Tartu kiirreageerijatele, kes suundusid sündmuskohale koos patrullis olnud teenistuskoeraga Dexter. Kuuldes, et sündmust tuleb lahendama politsei, põgenes ähvardaja talumaja juurest. Sündmuskohalt avastas politsei padrunite kesti, mis esialgsel hinnangul võidi lasta ka tulirelvast.

Olgugi, et mees oli lahkunud, püsis naisele ja lapsele endiselt suur oht. Seepärast tegi politsei taktikalise plaani, kuidas mees tagasi maja juurde meelitada ning ta võimalikult kiiresti ning ohutult kinni pidada. Peagi naasiski mees maja juurde, sihtides üht politseinikku relvataolisest esemest. Kuna politseinike korraldustele ta ei allunud, kasutati tema kinnipidamiseks teenistuskoera.

Politseikoer Dexter. / Kanal 2 / Jürgen Puistaja
Politseikoer Dexter. / Kanal 2 / Jürgen Puistaja Foto: Lõuna prefektuur

Teenistuskoer Dexter haaras mehel säärest ning politseinikud pidasid mehe kinni. Koeralt pureda saanud mehele anti esmaabi. Politsei selgitas, et esialgsetel andmetel kasutas mees läbipuuritud toruga stardipüstolis paukpadruneid, kuid ümber ehitatud relva saanuks kasutada ka tulirelvana.

Juhtunu üksikasjade uurimiseks alustas politsei kriminaalmenetlust. Täna taotleb prokuratuur kuriteos kahtlustatava vahistamist.

Tartu politseijaoskonna vanemkoerajuht Rauno Rammo ütles, et Dexter on peagi kaheaastaseks saav tegus teenistuskoer, kelle kaasabil on lahendatud mitmeid raskemaid väljakutseid. Ohtlikke kurjategijaid on ta kinni pidanud varemgi. Lisaks ajanud edukalt mitmete otsitavate inimeste jälgi maastikul. «Suur osa tema töövõitudest on aga need, kus koera kohalolu juba ennetavalt agressiivsed inimesed maha rahustab ja ohtlikud inimesed alistuma sunnib,» kirjeldas Rammo.

Antud juhtumit analüüsides selgitas ta, et politseinik võidab väga väärtuslikke sekundeid, kui saab ohtlikus olukorras kasutada teenistuskoera. Täna tegutseb Tartus ja selle lähiümbruses viis teenistuskoera, kellele saabub lähiajal kolm neljajalgset mundrikandjat lisaks.

Facebook Twitter
Comments 5

Märksõnad

Tagasi üles