Toome jalamile kerkib lõõtsmaja

Jaan Olmaru
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Baeri ja Jakobi tänava nurgale Krooksu kõrvale kerkib aasta lõpuks kaarja fassaadiga neljakorruseline korter- ja ärimaja.
Baeri ja Jakobi tänava nurgale Krooksu kõrvale kerkib aasta lõpuks kaarja fassaadiga neljakorruseline korter- ja ärimaja. Foto: Arhitekt Margus Maiste eskiis

Jakobi tänava viie tee ristmikul algasid lõpuks aastaid tühjalt seisnud platsil ehitustööd. Selle aasta lõpuks valmib seal omapärane äri- ja kortermaja. Kauaoodatud võib uue hoone kohta öelda seetõttu, et esialgu lootis krundi omanik ja arendaja GMP Grupp selle valmis saada juba 2014. aasta hilissügiseks. 

2015. aasta kevadel Jakobi tänava äärde püstitatud infotahvlil lubati aga hoone valmimist eelmise aasta sügiseks. Ka see plaan ei teostunud ning veel tänavu jaanuaris valitses krundil vaikus.

Eelmisel nädalal kadusid krundi ümbert aga reklaamtahvlid ning algas neljakorruselise hoone vundamendi puurvaiade paigaldus. «Ehitus algas plaanipäraselt, nagu oli ostjatega kokku lepitud,» ütles GMP Grupi juhatuse liige Ants Juhani.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles